NBA News: Antetokounmpo zabrał głos w sprawie zwolnienia trenera

NBA News: Antetokounmpo zabrał głos w sprawie zwolnienia trenera

NBA News: Antetokounmpo zabrał głos w sprawie zwolnienia trenera

Giannis Antetokounmpo został zapytany, czy po zwolnieniu Adriana Griffina przez Milwaukee Bucks czuł się inaczej z tego względu, że odegrał – jak donoszą media – dużą rolę przy jego zatrudnieniu. Grek udzielił szczerej odpowiedzi na temat relacji z trenerem, a także jego zaangażowania w decyzję front-office.

– Czy byłem w sytuacji, w której pytano mnie „co o tym myślisz?” Tak, wiele razy. Ale nie byłem zaangażowany w zatrudnienie trenera Griffina – powiedział Antetokounmpo, czym nieco zaskoczył media, bo te do tej pory rozpisywały się, że Grek „maczał palce” przy zatrudnieniu byłego asystenta Toronto Raptors.

Gwiazda Bucks opisała również swoje bliskie relacje z Griffinem. Grek zaprosił byłego trenera na swój ślub. Antetokounmpo dodał, że choć szefowie klubu pytają go o zdanie, to nie on podejmuje decyzje w organizacji.

– Nie podejmuję takich decyzji. Jestem pytany o wiele spraw, ale decyzje podejmuje kto inny. Ja po prostu skupiam się na koszykówce. To jest mój cel nadrzędny – zaznaczył Grek.

Bucks zdecydowali się zwolnić Griffina mimo bilansu 30-13. To najlepszy wynik trenera od czasu zwolnionego w 2016 roku Davida Blatta przez Cavaliers (miał 30-11 przed zwolnieniem).

„Szefowie Milwaukee uznali, że Griffin nie jest człowiekiem, który poprowadzi drużynę do kolejnego mistrzostwa” – można było przeczytać.