Chcesz obejrzeć najbliższy Mecz Gwiazd?
obejrzysz za darmo w SUPERBET! ⭐⭐⭐

superbet logo
wchodzę!
NBA News: All-Star Game wraca do formatu Wschód vs. Zachód!

NBA News: All-Star Game wraca do formatu Wschód vs. Zachód!

NBA News: All-Star Game wraca do formatu Wschód vs. Zachód!
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

To już oficjalne! Jak ogłosiła liga NBA, format Meczu Giwazd wraca do swoich korzeni. Tak, jak zapowiedział komisarz Adam Silver przed rozpoczęciem sezonu, All-Star Game 2024 w Indianapolis rozegrany zostanie w klasycznej formule Wschód kontra Zachód.

Mecz odbędzie się 18 lutego i jak co roku poprzedzony będzie meczem młodych gwiazd, konkursem trójek, oraz konkursem wsadów.

„Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło: Powrót do koszykówki.”

– komisarz Adam Silver

Mecz w formacie Wschód vs Zachód będzie powrotem do klasycznej formuły po 6 latach wyboru składów przez dwóch kapitanów, którymi zostawali gracze z największą liczbą głosów. Format wraca w pełni do swoich korzeni. Oprócz powrotu do klasycznego podziału drużyn, wracamy też do klasycznego formatu meczowego. W ostatnich latach NBA eksperymentowała z systemem, w którym ostatnia kwarta rozgrywana była do osiągnięcia pewnego progu punktowego. Był to ciekawy pomysł, ale być może trochę zbyt zagmatwany dla fanów.

„Sprowadza się to do tego, by przekonać naszych graczy i kluby, jak ważne jest to dla kibiców. Nie oczekujemy playoffowej intensywności, ale oczekujemy meczowej rywalizacji dla naszych kibiców.”

– komisarz Adam Silver