Suns nie działali legalnie… 👮‍♂️
ale Ty możesz oglądać NBA legalnie i za darmo!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Suns ukarani przez ligę! Złamali przepisy podpisując kontrakt

NBA News: Suns ukarani przez ligę! Złamali przepisy podpisując kontrakt

NBA News: Suns ukarani przez ligę! Złamali przepisy podpisując kontrakt
(Photo by Chris Coduto/Getty Images)

Od kilku lat liga NBA postanowiła skupić się na tym, by zespoły nie łamały przepisów dotyczących tzw. 'tamperingu’, czyli nieposzanowania terminów, w których wolno negocjować z koszykarzami na temat podpisania kontraktu. No i od jakiegoś czasu sypią się kary. Jak podaje NBA w oświadczeniu, Phoenix Suns zostaną ukarani odebraniem drugorundowego picku w drafcie 2024. Powód? Przedwczesne dogadanie się w sprawie podpisania umowy z Drew Eubanksem.

„Jesteśmy rozczarowani rezultatem ligowego śledztwa. Jeśli doszło do złamania przepisów, doszło do tego nieumyślnie. Skupiamy się na przestrzeganiu ligowych zasad i corocznej rywalizacji na najwyższym poziomie. To powiedziawszy, akceptujemy karę nałożoną przez ligę i skupiamy się na rwającym sezonie.”

– fragment oświadczenia Suns

Drew Eubanks ostatnie sezony spędził w barwach Blazers, gdzie trafił z San Antonio Spurs. Rok temu, w obliczu kontuzji podstawowych graczy i ostatecznie tankowania Portland, Eubanks dostawał aż 20 minut gry na mecz. W te wakacje był jednym z kilku zawodników zadaniowych, którzy dołączyli do Suns za niewielkie pieniądze, by uzupełnić tercet Booker-Beal-Durant.