Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: 35 milionów dolarów premii dla pracowników Mavericks!

NBA News: 35 milionów dolarów premii dla pracowników Mavericks!

NBA News: 35 milionów dolarów premii dla pracowników Mavericks!

Pod koniec minionego już roku doszło do wielkiej zmiany w strukturze Dallas Mavericks. Wieloletni właściciel klubu, charyzmatyczny Mark Cuban, sprzedał 73% udziałów za kwotę 3,5 miliarda dolarów. Nabywcą jest właścicielka sieci hoteli i kasyn z Las Vegas, ale nie jest to bardzo istotne: Cuban bowiem zostawił sobie część udziałów i pozostaje na stanowisku klubowym, zarządzając działaniami zespołu. Teoretycznie można więc nawet nie zauważyć zmian… Chyba, że jest się jednym z wielu pracowników klubu.

Jak wynika z maili wysyłanych przez Marka Cubana do pracowników klubu, przyznał on wszystkim pracownikom premie, które – według doniesień TheAthletic – osiągnąć mają łączną wartość 35 miliona dolarów!

„W podziękowaniu za Waszą ciężką pracę i uczynienie z Mavericks tak wspaniałej organizacji, każdy z Was otrzyma bonus ode mnie oraz rodzin Adeleson i Dumont [pozostali właściciele – przyp. red.]. Jestem podekscytowany na myśl o dalszej pracy tutaj i czynieniu z Mavs najlepszej organizacji sportowej ze wszystkich!”

– fragment oświadczenia Marka Cubana

Potężne pieniądze, choć oczywiście przydałoby się wiedzieć, jak podzielone zostały te pieniądze. Szybki reaserch sugeruje, że Mavericks zatrudniają więcej niż 588 pracowników. Kalkulator podpowiada więc, że na głowę przypada około 60 tysięcy dolarów. To jednak sucha matma – możemy się tylko domyślać, że nie każdy pracownik – od osób sprzątających po zarząd – otrzyma identyczną premię.

Mimo wszystko, są to wciąż wesołe wieści na rozpoczęcie roku dla pracowników Mavericks.