Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Mark Cuban sprzedaje akcje Mavericks! Kwota zwala z nóg!

NBA News: Mark Cuban sprzedaje akcje Mavericks! Kwota zwala z nóg!

NBA News: Mark Cuban sprzedaje akcje Mavericks! Kwota zwala z nóg!
fot. wikimedia commons

Dobry biznes, to jest wiadomo: taniej kupić, drożej sprzedać. Kiedy zawrzeć to w jednym zdaniu, nie ma tu wielkiej filozofii – prosta sprawa. Taki właśnie dobry biznes zrobił Mark Cuban, wieloletni właściciel klubu Dallas Mavericks. Według doniesień, stał się właśnie bogatszy o 3,5 miliarda dolarów.

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Mark Cuban dogadał się w sprawie sprzedaży większościowego pakietu akcji Dallas Mavericks za kwotę 3,5 miliarda dolarów.

Fanów Mavericks można jednak uspokoić – Mark Cuban nie tylko pozostawił sobie część akcji, ale także pełną kontrolę w działaniach koszykarskich. Z perspektywy zarządzania nic się więc de facto nie zmienia.

Akcje, które Cuban sprzedał za 3,5 miliarda dolarów, zakupił on w 2000 roku za kwotę… 285 milionów dolarów. To się nazywa biznes.

Nabywczynią jest Miriam Adelson, spadkobierczyni kompleksu hoteli i kasyn Las Vegas Sands. Według magazynu Forbes piata najzamożniejsza kobieta Stanów Zjednoczonych. W celu zakupu akcji Mavericks, rodzina Adelsonów sprzedaje akcje resortu Las Vegas Sans o wartości niemal 2 miliardów dolarów.