NBA na tydzień otworzy możliwość pozyskiwania nowych zawodników!

NBA na tydzień otworzy możliwość pozyskiwania nowych zawodników!

Czy wznowienie sezonu oznacza, że zaczniemy w miejscu, w którym przerwaliśmy? Niekoniecznie, ponieważ składy drużyn mogą się za miesiąc nieco różnić od tych z marca.

Już niedługi liga NBA wraca na parkiety, ale co jasne, nie będzie to takie proste. Po wymuszonej przerwie niektóre kwestie formalne stają się problematyczne. W końcu w normalnych warunkach byłoby już po sezonie, a my zastanawialibyśmy się głównie nad tym, który wolny agent trafi do tego czy innego zespołu. W obecnej sytuacji trzeba jednak myśleć o tym, jak grać dalej w optymalnym składzie. W końcu natężenie meczów będzie spore, co po takich 'wakacjach’ może się okazać dla sportowców sporym obciążeniem. W takich okolicznościach solidni zmiennicy będą znacznie bardziej wartościowi niż zwykle na finiszu sezonu.

NBA wyszła więc klubom na przeciw i przed wznowieniem rozgrywek na tydzień otworzy zespołom możliwość przeprowadzania ruchów kadrowych. Jak donosi Shams Charania z The Athletic, od 23 do 30 czerwca wszystkie 30 ekip będzie mogło dokonywać roszad w składzie. Nie odbędzie się to oczywiście na zasadach klasycznego offseason. Liga nie dopuszcza możliwości przeprowadzania w tym czasie transferów. Możliwe będzie natomiast podpisywanie kontraktów obowiązujących do końca bieżącego sezonu, podpisywanie two-way kontraktów, oraz zwalnianie zawodników z listy płac. Wszystko to jest więc obliczone na wzmocnienie się na końcówkę trwającego sezonu. W tym kontekście ciekawostką jest, że przepis ten obowiązuje wszystkie 30 ekip – także te, które już w tym sezonie nie zagrają.

Kolejną datą, która została podana do wiadomości publicznej, jest dzień przeprowadzenia draftu 2020. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, odbędzie się on 16 października. Przypomnijmy, że loteria ma się odbyć 25 września. Wraz z nową datą naboru, pojawił się także nowy termin zgłaszania się do naboru – zawodnicy będą mieli taką możliwość aż do 17 sierpnia. W tej chwili mamy już więc większość kluczowych dat dotyczących tego nietypowego tegorocznego offseason. Wolna agentura bowiem rozpocznie się dwa dni po drafcie, a więc 18 października.