NBA łączy siły z Formułą 1!

NBA łączy siły z Formułą 1!

NBA łączy siły z Formułą 1!
fot. Twitter

O tym, że najlepsza liga na świecie świętuje swoje 75 urodziny, Adam Silver nie pozwala nam zapomnieć. Co chwilę z tej okazji pojawiają się jakieś nowe inicjatywy. Najnowsza z nich będzie prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji. NBA poinformowała na swojej stronie internetowej, iż w tym roku nawiąże specjalną współpracę z Formułą 1!

W tym roku bowiem po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do USA wraca także Grand Prix Formuły 1. Oba wydarzenia okazały się świetną okazją do kooperacji pomiędzy tymi dwoma gigantami świata sportu. W ramach uczczenia urodzin NBA, w F1 przygotowano specjalne grafiki bolidu w barwach każdej z 30 drużyn ligi. Na ten moment opublikowano obrazki 10 zespołów, w tym Chicago Bulls, czy widocznego na głównym zdjęciu Milwaukee Bucks.

To jednak nie wszystko. Już dzisiaj kierowcy Formuły 1 pojawią się w ESPN, gdzie zmierzą się w specjalnym konkursie rzutów osobistych. Każdy z nich odda po 10 rzutów wolnych i ten, który trafi najwięcej będzie mógł wybrać organizację charytatywną na konto której trafi 20 tysięcy dolarów. Na miejscu będą także legendy NBA, gotowe wesprzeć swoich młodszych kolegów radą.

To nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie akcje promujące rocznicę powstania NBA. W pierwszych dniach sezonu regularnego prezentowana jest lista 75 najlepszych zawodników w jej historii. Jak dotąd poznaliśmy już pierwsze 50 nazwisk, o których pisaliśmy tutaj i tutaj. Przed samym startem sezonu dostaliśmy także fantastyczną reklamę, która zdaniem wielu fanów jest bezsprzecznie jedną z najlepszych w historii ligi:

YT: NBA

Cóż jeszcze za atrakcje Adam Silver ma schowane w rękawie?