Montrezl Harrell aresztowany

Montrezl Harrell aresztowany

Tegoroczne wakacje nie są najbardziej udane dla Montrezla Harrella, przynajmniej do tej pory. Jak informują dziennikarze z Charlotte Observer, środkowy Szerszeni został aresztowany w zeszłym miesiącu.

Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej. Policja zatrzymała Harrella, ponieważ jechał zbyt blisko samochodu poruszającego się przed nim. W trakcie kontroli policjant poczuł silną woń marihuany, co potwierdził Montrezl przyznając się do niewielkiej ilości, którą posiadał przy sobie. Po przeszukaniu samochodu okazało się jednak, iż środkowy posiada także 3 funty (około 1,4 kg) marihuany w szczelnie zamkniętych torbach, o których nie wspomniał funkcjonariuszom.

Wskutek tego center Hornets został oskarżony o przemyt narkotyków do 5 funtów (ok. 2,3 kg). W stanie Kentucky, w którym miało miejsce to zdarzenie, za podobny czyn grozi kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości od tysiąca do 10 tysięcy dolarów. Dziennikarze nie dotarli do informacji, czy Harrell ma w ogóle zatrudnionego prawnika, który byłby w stanie opublikować oświadczenie w imieniu swojego klienta. Władze Charlotte Hornets natomiast odmówiły komentarza.

Trudno o gorszy moment na problemy z prawem. 1 lipca bowiem Montrezl Harrell wejdzie na rynek wolnych agentów. Czy wpłynie to na jego wartość transferową? Niewykluczone. Tym bardziej, że po bardzo dobrych sezonach w LA Clippers, jego produktywność sukcesywnie spada. Po przenosinach do Charlotte przy okazji trade deadline notował zaledwie 11 pkt i niecałe 5 zbiórek na mecz.

YT: MaxaMillion711