Minnesota Timberwolves sprzedana!

Minnesota Timberwolves sprzedana!

Minnesota Timberwolves sprzedana!
Photo by David Sherman/NBAE via Getty Images

Po miesiącach poszukiwań i negocjacji, Glen Taylor znalazł wreszcie odpowiednich kandydatów do przejęcia klubu. Jak informuje Adrian Wojnarowski, Minnesota Timberwolves już wkrótce mieć będzie nowych właścicieli.

Dotychczasowy właściciel, Glen Taylor oficjalnie poinformował o planach sprzedaży klubu w lipcu 2020 roku. Chętnych nie brakowało, z legendą Wolves Kevinem Garnettem na czele. Ostatecznie jednak nowymi nabywcami zostali Alex Rodriguez i Marc Lore.

Rodriguez to legenda baseballowej ligi MLB, której trzykrotnie zostawał MVP. Po zakończeniu kariery został biznesmenem zakładając A-Rod Company. Lore także należy do świata biznesu i inwestycji. Jest jednym z założycieli takich firm jak Diapers.com czy Jet.com, w ostatnich latach pracując jako jeden z dyrektorów Wallmartu.

Transakcja ma opiewać na kwotę w okolicach 1,5 miliarda dolarów i zawierać także zespół WNBA, Minnesota Lynx. Pełną kontrolę nad klubem nowi właściciele przejmą w 2023 roku. Co najważniejsze jednak dla fanów, Leśne Wilki mają pozostać w Minnesocie. To był jeden z warunków Taylora i podobno Rodriguez i Lore na to przystali.

Czy pod nowym zarządem Wolves zaczną osiągać większe sukcesy niż dotychczas? Taylor objął klub w 1994 roku płacąc 88 milionów dolarów i ratując go tym samym od przenosin do Nowego Orleanu. Za jego kadencji jednak Leśne Wilki nie zasłynęły ze zwycięstw. Co innego Lynx, które w 22 latach swego istnienia, aż 4-krotnie zdobywały mistrzowskie pierścienie.

YT: NBA