LeBron James i Anthony Davis coraz bliżsi powrotu

LeBron James i Anthony Davis coraz bliżsi powrotu

LeBron James i Anthony Davis coraz bliżsi powrotu
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Bardzo dobre wieści nadeszły z obozu mistrzów NBA. LeBron James i Anthony Davis są coraz bliżej powrotu do pełni sił.

Klubowi lekarze ponownie przebadali Anthony’ego Davisa i obecny stan rzeczy zakłada powrót skrzydłowego na boisko w przeciągu 10-14 dni. Skrzydłowy w tym sezonie zagrał jedynie w 23 meczach, pozostając poza grą od 14 lutego z powodu problemów z łydką. Chcąc walczyć o tytuł mistrzowski Lakers potrzebują Davisa w jak najlepszej formie.

YT: HoopsRegion

Podobnie jak LeBrona Jamesa, który także znajduje się na liście kontuzjowanych. LBJ na swój powrót będzie musiał poczekać nieco dłużej. Sztab medyczny Lakers przebadał Jamesa i planuje dopuścić go do gry za około 3 tygodnie. LeBron ostatnie 3 tygodnie leczy uraz kostki, którego doznał w starciu z Atlantą Hawks:

YT: Mlg Highlights

Co najciekawsze, obrona drużyny wygląda w tym sezonie nawet lepiej bez dwójki liderów na parkiecie:

Niestety nie przekłada się to na wyniki. Pod nieobecność LeBrona bilans Lakers wynosi 5-6, 12-13 od czasu kontuzji Davisa. To sprawiło, że Jeziorowcy spadli z 2 na 5 miejsce w konferencji zachodniej i niewykluczone, że nie będą dysponować przewagą własnego parkietu w tych playoffach. No chyba, że Andre Drummond w każdym meczu będzie wyglądał tak, jak w dzisiejszym pojedynku z Nets:

yt: Los Angeles Lakers