Milwaukee Bucks zwalniają George’a Hilla

Milwaukee Bucks zwalniają George’a Hilla

Według Shamsa Charanii z The Athletic, Milwaukee Bucks zwolnią swojego rezerwowego rozgrywającego George’a Hilla, dzięki czemu wejdzie on na rynek jako niezastrzeżony wolny agent.

Shams dodaje też jednak, że Bucks podejmą próbę przywrócenia Hilla do składu na kolejny sezon. Kontrakt zawodnika miał dobiec końca po sezonie 2019/20, jednak w rozgrywkach tych miał on zarobić aż 18 milionów dolarów. To zdecydowanie za dużo jak na rezerwowego rozgrywającego – nawet jeśli w kluczowym momencie sezonu odgrywał on bardzo ważną rolę. Na szczęście dla Bucks w kontrakcie Hilla tylko 1 milion dolarów na sezon 2019/20 był kwotą gwarantowaną – żeby zrezygnować z płacenia zawodnikowi dodatkowych 17 milionów, należało zwolnić go z umowy przed 1 lipca.

Bucks mogą spróbować podpisać z Hillem nowy kontrakt, znacznie niższy, ale może w zamian trochę dłuższy. Dla zawodnika mającego już 33 lata każdy kolejny rok kontraktu jest bardzo cenny, gdyż za rok lub dwa może nie znaleźć już chętnych na swoje usługi. Jeśli nawet Hilla skusi oferta z innego klubu, Milwaukee może znaleźć rozgrywającego na podobnym, bądź nieznacznie niższym poziomie na rynku wolnych agentów – koniec końców chodzi tylko o rezerwowego.

Zaoszczędzone pieniądze na pewno przydadzą się do popisania kontraktu z Khrisem Middletonem, który mógł przecież myśleć o czymś w okolicach maksymalnego kontraktu tego lata. Nie żeby był aż tyle warty, ale na rynku mógłby tego rodzaju oferty usłyszeć. Zatrzymanie Khrisa podobno jest dla Bucks priorytetem i szykują oni właśnie maksymalną umowę dla swojego zawodnika.

źródło:YouTube/Milwaukee Bucks