Khris Middleton i Devin Booker nie zagrają już w pierwszej rundzie

Khris Middleton i Devin Booker nie zagrają już w pierwszej rundzie

Zeszłoroczni finaliści NBA mogą w obecnych playoffach mówić o pechu. Zarówno bowiem Milwaukee Bucks, jak i Phoenix Suns najprawdopodobniej będą musieli awansować do drugiej rundy bez swoich czołowych zawodników. Kontuzje wyeliminowały z gry Devina Bookera i Khrisa Middletona.

O urazie Bookera informowaliśmy przedwczoraj. Rzucający obrońca uszkodził ścięgno udowe podczas próby bloku na Jaxsona Hayesie i przedwcześnie opuścił boisko w drugim meczu serii z Pelicans.

Badania rezonansem magnetycznym wykazały uszkodzenie pierwszego stopnia. Zazwyczaj zawodnicy potrzebują około 2-3 tygodni przerwy w takiej sytuacji. To by oznaczało, iż nie zobaczymy go więcej w serii z Pels, której potencjalny 7 mecz zaplanowano na 30 kwietnia. Suns oficjalnie wykluczyli już udział Devina w meczach numer 2 i 3.

Trener Pelicans przygotowuje co prawda zawodników na szybszy powrót Bookera po tym, co widział w zeszłym sezonie jako asystent w Suns. W Finałach bowiem Devin także zmagał się z tą kontuzją, lecz mimo wszystko grał. Pierwsza runda to jednak nie są Finały i nie wydaje się, aby ktokolwiek w Phoenix chciał ryzykować pogłębienie kontuzji na tym etapie.

Pewność z kolei mogą niestety mieć fani Milwaukee Bucks. Niezależnie od dalszego przebiegu serii, Koziołki będą musiały radzić w niej sobie bez Khrisa Middletona, o czym poinformowały władze zespołu. Skrzydłowy Bucks uszkodził więzadła poboczne w lewym kolanie podczas czwartej kwarty drugiego meczu z Chicago Bulls.

Na domiar złego, nie można wykluczyć jeszcze dłuższej przerwy Khrisa. Bucks poinformowali, iż skrzydłowy za dwa tygodnie przejdzie kolejne badania, które pozwolą w przybiżeniu określić datę jego powrotu do gry. Co prawda Middleton zaliczył słaby start w tych playoffach (), lecz to absolutnie kluczowy dla sukcesów Bucks zawodnik.