Miami Heat: Udonis Haslem zostaje, wraca Caron Butler

Miami Heat: Udonis Haslem zostaje, wraca Caron Butler

Ostatnie tygodnie są naprawdę ciekawe w Miami Heat. Fantastyczne playoffy w ich wykonaniu, młoda drużyna z wielkimi perspektywami na przyszłość i dodatkowo duża elastyczność finansowa pozwalająca marzyć o kolejnych gwiazdach na South Beach. Teraz fani z Florydy dostali kolejne już w ostatnim czasie dobre informacje.

Zanim do klubu dołączą nowi zawodnicy, Pat Riley zapewnił odpowiednie wsparcie również sztabowi szkoleniowemu. Jak bowiem informuje Associated Press, nowym asystentem Erika Spoelstry zostanie w przyszłym sezonie Caron Butler.

Dla Butlera będzie to debiut w nowej roli. Tuff Juice nie prowadził do tej pory żadnej drużyny, po zakończeniu kariery spełniając się w roli analityka w ESPN oraz Fox Sports 1. Butler jednak dobrze zna środowisko Miami, ponieważ to właśnie Heat wybrali go z numerem 10 w drafcie 2002, gdzie pokazał się z dobrej strony, zanim został oddany w ramach wymiany za Shaquille’a O’Neala w 2004 roku.

Źródło: Youtube.com/House of Hoops

Przy okazji równie dobre wieści postanowił zakomunikować fanom Miami Udonis Haslem. Silny skrzydłowy ogłosił, iż nie zamierza kończyć kariery i w kolejnym 18 już sezonie będzie aktywnym graczem Żarów. Co prawda w przyszłych rozrywkach Haslem skończy już 41 lat, lecz od kilku lat pełni on rolę mentora w klubowej szatni, a jego występy są niezwykłą rzadkością – w ostatnich trzech sezonach rozegrał łącznie 190 minut.

Mimo to jego wiedza i wpływ na zespół są absolutnie nieocenione dla Erika Spoelstry. Haslem podpisał jednoroczny kontrakt na kwotę 2,5 miliona dolarów. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jego ostatni sezon, czy zobaczymy go także w kolejnych rozgrywkach:

Źródło: Youtube.com/Dunkman827