Marc Gasol w LA Lakers

Marc Gasol w LA Lakers

Los Angeles Lakers naprawdę aktywnie spędzają tegoroczne offseason. Jeziorowcy właśnie podpisali kolejnego środkowego, aby wzmocnić swoją strefę podkoszową.

Jak informuje ESPN, Marc Gasol zdecydował się podpisać kontrakt z LA Lakers. Dokładne warunki finansowe umowy nie są znane, jedyne co jest pewne to długość jej obowiązywania, która wynosi 2 lata.

Tym samym Gasol wraca do klubu, który pierwotnie miał prawa do jego wyboru w drafcie. Prawa oddane za jego starszego brata Pau, co czyni Hiszpanów pierwszym braćmi, którzy obaj występowali w barwach Jeziorowców.

Żeby móc podpisać Gasola, Lakers musieli pozbyć się Javale’a McGee. Rob Pelinka załatwił to wysyłając Javale’a do Celeveland Cavaliers w zamian za przyszły pick drugiej rundy, oraz dwóch zawodników: Jordana Bella i Alfonoz McKinniego. Obaj gracze mają niegwarantowane umowy, zatem Lakers mogą ich zwolnić bez dodatkowych kosztów.

Dla Toronto Raptors to spory cios po tym, jak wcześniej ich klub opuścił także Serge Ibaka, który zasilił szeregi LA Clippers. Dla Lakers natomiast to bardzo dobra wiadomość. Gasol to doświadczony obrońca, który doda centymetrów w rotacji podkoszowej mistrzów NBA.

Źródlo: Youtube.com/Mattydubs