Bogdanovic podpisuje umowę z Hawks – Kings wyrównają?

Bogdanovic podpisuje umowę z Hawks – Kings wyrównają?

Wszystko wskazuje na to, że mamy koniec transferowej historii wobec Bogdana Bogdanovicia. Po tym jak nie udało się zrealizować jego transferu z Milwaukee Bucks z uwagi, że sam zawodnik na to nie przystał, Serb jest blisko gry w Atlanta Hawks, którzy zaoferowali mu kontrakt.

28-latek właśnie podpisał 4-letnią umowę z ekipą Jastrzębi wartą 72 miliony $. Teraz jego zespół Sacramento Kings mają 48 godzin na to by wyrównać tę ofertę i zostawić Serba w swoim składzie.

Bogdanovic jest bowiem zastrzeżonym wolnym agentem, czyli jego klub ma szansę wyrównania każdej transferowej propozycji, jaka za niego wpłynie. Jeśli tego nie zrobią, pozostaną w zasadzie z niczym.

Jak podaje Marc Stein z New York Times ostatni rok umowy jest opcją zawodnika a umowa będzie zawierała jeszcze bonus do umowy dla zawodnika tzw. trade kicker, w tym przypadku maksymalny – 15%.

To kolejny ruch transferowy Hawks w trakcie tego offseason. Sprowadzili już Danilo Gallinariego, Rajona Rondo i Krisa Dunna.

Jeśli Kings się jednak uda i Bogdanovic pozostanie w klubie z Sacramento, to będzie miał zapis w umowie, że przez pierwszy sezon nie będzie mógł być wytransferowany do Hawks.

źródło: Youtube/Sacramento Kings