Łukasz Wiśniewski: Trener Tabak to umiejętnie rozgrywa; kurs 100.00 na Finał PLK!

Łukasz Wiśniewski: Trener Tabak to umiejętnie rozgrywa; kurs 100.00 na Finał PLK!

Łukasz Wiśniewski: Trener Tabak to umiejętnie rozgrywa; kurs 100.00 na Finał PLK!
Łukasz Wiśniewski i Tomasz Jankowski / foto: Andrzej Romański / PLK

Bałem się, że zespół źle zareaguje na słowa Kuby Schenka, a było na odwrót. Trefl pozbierał się i pokazał wielką klasę. Wszyscy przy 1:3 spisywali ich na straty. Gracze pokazali, że nigdy się nie poddają, chcą walczyć do ostatniej piłki. Widać, że trener Tabak umiejętnie to wszystko rozgrywa, potrafi zdjąć presję z zawodników – mówi nam Łukasz Wiśniewski.

Co za emocje w finałach ORLEN Basket Ligi. Trefl Sopot przegrywał z Kingiem Szczecin już 1:3, ale pokazał ogromny charakter i doprowadził do wyrównania w serii. W czwartkowym spotkaniu sopocianie wygrali w Szczecinie 101:80. Siódme, decydujące spotkanie w niedzielę.

Razem z SUPERBET przygotowaliśmy promocję na ostatni mecz Finałów PLK! Możesz postawić na zwycięstwo Trefla lub Kinga po kursie 100.00:

POSTAW 2 PLN, WYGRAJ 200 PLN!
Dołącz do SUPERBET z kodem 'ZKRAINYNBA’ i postaw swój pierwszy zakład na wygraną meczu Trefl – Kings (16.06 | 20:00) po kursie 100.00!
kurs: 1.67 100.00
kod promocyjny
ZKRAINYNBA
możesz zagrać sprawdź szczegóły

Jak zagrać zwycięzcę meczu Trefl Sopot – King Szczecin po kursie 100.00?

  •  Zarejestruj się z kodem ZKRAINYNBA i zaznacz zgody marketingowe
  • Wpłać minimum 50 PLN
  • Postaw pierwszy kupon SOLO za min. 2 PLN na zwycięzcę meczu Trefl – King z dnia 16.06 (typ zakładu: Zwycięzca z dogrywką – 1 lub 2)
  • W przypadku wygranej otrzymasz bonus 200 PLN (równowartość kursu 100.00)
  • Bonus należy obrócić trzykrotnie na kuponach SOLO i AKO z kursem min. 1.91. Na obrót mamy 7 dni.

Łukasz Wiśniewski o:

powrocie Trefla Sopot w serii finałowej

Jestem zaskoczony faktem, że Trefl Sopot doprowadził do wyrównania w tej serii. Nie spodziewałem się, że do tego dojdzie, gdy po meczach w Szczecinie było 1:3. Zresztą słowa Kuby Schenka po tamtym spotkaniu dały jasny obraz tego, że w zespole nie było najlepiej pod względem mentalnym. Tak to wyglądało z zewnątrz. Bałem się, że zespół źle zareaguje na te słowa, a było na odwrót. Zespół pozbierał się i pokazał klasę. W Szczecinie to było wielkie zwycięstwo.

trenerze Żanie Tabaku

Sopocianie zaimponowali mi charakterem. Wszyscy przy 1:3 spisywali ich na straty. Zawodnicy pokazali, że nigdy się nie poddają, chcą walczyć do ostatniej piłki. Wierzyli, że mogą doprowadzić do meczu nr 7. To im się udało. Ogromna zasługa trenera Żana Tabaka i całego sztabu szkoleniowego. Widać, że trener Tabak umiejętnie to wszystko rozgrywa, potrafi zdjąć presję z zawodników poprzez inteligentne wypowiedzi na konferencjach prasowych czy w wywiadach. 

Warto też dodać, że sopocianie w końcu w tej serii odzyskali skuteczność za trzy punkty. Te pozycje były zawsze, ale brakowało celności. To może być taki x-factor w tej serii. Gdy Trefl trafia, to ta rywalizacja nabiera rumieńców. Na dodatek, gdy wpadają rzuty z obwodu, to sopocianom znacznie łatwiej gra się pod koszem.

grze Kinga Szczecin w ostatnich meczach

King gra cały czas bardzo podobnie. Uważam, że trener Miłoszewski w ostatnim meczu nieco przekombinował, gdy wpuścił do pierwszej piątki Tony’ego Meiera. To zaburzyło dotychczasową rotację. Wiemy, że Tony miał atakować Zyskowskiego, ale ten plan się nie powiódł. Na dodatek Tony był w ataku bezproduktywny.

King ma podobne schematy w defensywie. Cały czas Trefl oddaje podobną liczbę rzutów z dystansu. Gdy jednak trafia, to pojawiają się problemy dla szczecinian.

Jestem ciekawy, jak trener Arkadiusz Miłoszewski odpowie w tym siódmym spotkaniu. Marginesu na błąd już nie ma. Mieli dwie piłki meczowe i żadnej nie wykorzystali. Uważam, że w tych najważniejszych meczach wraca się do sprawdzonych schematów. Myślę, że trener Miłoszewski będzie chciał za wszelką cenę odpalić Woodsona, który ostatnio nie zapunktował. Nie spodziewam się rewolucji taktycznej.

faworycie siódmego spotkania

Myślę, że Trefl Sopot ma delikatną przewagę psychologiczną. Sopocianie są na fali wznoszącej, mimo że byli cały czas pod ścianą. Presja była niewielka, bo nikt na nich nie stawiał. Teraz sytuacja nieco się zmienia, bo presja będzie po obu stronach bardzo podobna. Myślę, że to będzie widoczne od samego początku. Nie spodziewam się pięknego spotkania. Każdy rzut będzie dużo ważył, każde posiadanie będzie istotne.

Mój typ na ten mecz? Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Chciałbym coś powiedzieć, ale to trudne zadanie. Każdy scenariusz jest możliwy.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.