LeBron James miliarderem

LeBron James miliarderem

LeBron James kolejny już raz przechodzi do historii przekraczając granicę, niegdyś uznawaną za niemożliwą. Jak bowiem twierdzą analitycy Forbesa, LBJ oficjalnie stał się w tym roku miliarderem.

James ma za sobą kolejny fantastyczny sezon pod względem indywidualnym. Nie tylko otarł się o koronę króla strzelców w swoim 19 sezonie w lidze, lecz okazał się również jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Jak się okazuje te ponad 120 milionów dolarów zarobionych w ostatnich 12 miesiącach przez LeBrona pozwoliło mu wejsc na poziom, którego nie osiągnął jeszcze żaden aktywny koszykarz w historii. Jedynym miliarderem na liście byłych graczy NBA jest Michael Jordan, który status ten zdobył ponad 10 lat po zakończeniu sportowej kariery.

Chase Peterson-Withorn z Forbesa dokładnie wszystko wyliczył. Na majątek wart ponad miliard dolarów składają się:

  • około 300 milionów dolarów za udziały w Spring Hill Company, wytwórnią, która pozwoliła Jamesowi stworzyć Kosmiczny Mecz 2, wyprodukowała także miniserial dokumentalny poświęcony Naomi Osace.
  • ponad 385 milionów dolarów zarobionych w barwach Cavaliers, Heat i Lakers (kolejne 44,5 mln wpadnie za kolejny sezon)
  • 90 milionów dolarów za udziały w Fenway Sports Group (właściciele m.in. Liverpoolu i Boston Red Sox)
  • 80 milionów w nieruchomościach
  • 30 milionów dolarów za udzialy w Blaze Pizza
  • Ponad 500 milionów dolarów w innych inwestycjach oraz gotówce. LBJ zarobił sporo pieniędzy przy okazji kupna Beats by Dre przez Apple, posiada także udziały w firmie zajmującej się fitnessem Beachbody.

Już w 2014 roku James podkreślał, iż przekroczenie miliarda stanowi jeden z jego największych celów:

„To jedno z największych osiągnięć, bez wątpienia. Chcę zmaksymalizować zyski z wszystkich moich interesów. Jeśli okaże się, że zostanę miliarderem jeszcze jako zawodnik, krzyknę hurra! Bardzo mnie ekscytuje taka perspektywa.”

LeBron James

Jak powiedział, dokładnie tak zrobił.