LaMarcus Aldridge odchodzi z San Antonio!

LaMarcus Aldridge odchodzi z San Antonio!

San Antonio Spurs po raz pierwszy od dłuższego czasu będą bardzo aktywni w trakcie trade deadline. Jak bowiem potwierdził Gregg Popovich, klub z Teksasu opuści w najbliższym czasie LaMarcus Aldridge.

„Obie strony doszły do porozumienia, aby poszukać mu nowego klubu. Jest fantastycznym kolegą z drużyny. Zależy nam na tym, żeby znaleźć transfer, który będzie mu dla niego równie korzystny, co dla całej naszej organizacji. Zasłużył sobie na to.”

Gregg Popovich

Jak podaje Adrian Wojnarowski, Spurs sondowali już rynek i są przekonani, że uda im się znaleźć chętnych na wymianę Aldridge’a. W San Antonio chcą uniknąć wykupienia kontraktu i oddania rywalom LaMarcusa za darmo. Jeśli jednak żaden transfer nie zostanie dopięty przed trade deadline, wtedy opcja wykupienia jest jak najbardziej realna.

Aldridge zalicza najsłabsze rozgrywki od czasu sezonu debiutanckiego. Borykając się z problemami zdrowotnymi wystąpił w zaledwie 21 meczach, notując średnio 13,7 pkt i 4,5 zb. W wieku 35 lat zarobi za ten sezon 24 mln dolarów, zatem zorganizowanie wymiany korzystnej tak dla zawodnika, jak i dla Spurs może być bardzo trudne.

Co innego w przypadku wykupienia umowy. Wtedy po usługi weterana ustawi się kolejka topowych drużyn, co potwierdza zresztą Wojnarowski. Jako uzupełnienie rotacji za minimum dla weterana Aldridge ze swoim doświadczeniem byłby świetnym wzmocnieniem. Gdzie byście go widzieli? LA, Miami, a może powrót do Portland?

YT: Z. Highlights