LaMarcus Aldridge chce wrócić do NBA!

LaMarcus Aldridge chce wrócić do NBA!

LaMarcus Aldridge chce wrócić do NBA!
Photo by Elsa/Getty Images

Bardzo dobre wieści przedstawił dzisiaj Adrian Wojnarowski. Zdaniem czołowego dziennikarza ESPN, LaMarcus Aldridge poważnie rozważa powrót do NBA od nowego sezonu!

Silny skrzydłowy zakończył karierę w połowie kwietnia tego roku, krótko po dołączeniu do Brooklyn Nets. Zmusiły go do tego wrodzone problemy zdrowotne, które objawiały się coraz bardziej nieregularną pracą serca. Po konsultacjach z lekarzami, LMA zdecydował, iż przejście na emeryturę będzie dla niego najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Po kilku miesiącach przerwy jednak Aldridge coraz poważniej planuje wznowienie zawodowej kariery. Na ten moment są to tylko i wyłącznie plany samego zawodnika. Żeby podpisać kontrakt z jakimkolwiek zespołem NBA, zgodzić się na to będą musieli klubowi lekarze, którzy niekoniecznie muszą podzielać optymizm samego zawodnika. Pamiętajmy bowiem, jak wielkim wysiłkiem jest gra na tym poziomie.

To dopiero początek drogi do ewentualnego powrotu, zatem nie ma jak dotąd żadnych informacji na temat zainteresowanych zespołów. Taki weteran jak LMA przydać się może każdej drużynie. Niewykluczone, że w pierwszej kolejności skrzydłowy spróbuje wrócić do Nets, którym nie mógł zbytnio pomóc w zeszłym sezonie.

YT: NBA Defense