LaMarcus Aldridge odchodzi z NBA! Powodem problemy zdrowotne

LaMarcus Aldridge odchodzi z NBA! Powodem problemy zdrowotne

LaMarcus Aldridge odchodzi z NBA! Powodem problemy zdrowotne
Photo by Jim McIsaac/Getty Images

LaMarcus Aldridge ogłasza przejście na sportową emeryturę. Powodem problemy zdrowotne.

Aldridge opuścił dwa ostatnie mecze Nets. Okazuje się, że powodem była nieregularna praca serca wykryta u zawodnika. Ostatecznie kardiologiczny problem stał się przyczyną ogłoszenia przez zawodnika przejścia na sportową emeryturę. Na Twitterze opublikował on oświadczenie:

„Swój ostatni mecz rozegrałem borykając się z nieregularnym biciem serca. Później tego wieczoru było tylko gorzej, co jeszcze bardziej mnie zmartwiło. Następnego ranka powiedziałem drużynie co się dzieje – byli świetni, zawożąc mnie do szpitala i opiekując się mną. Pomimo iż teraz czuję się już lepiej, to co czułem tej nocy to i tak jedna z najstraszniejszych chwil jakich doświadczyłem. Mówiąc to, podjąłem tę trudną decyzję, by przejść na emeryturę. Przez 15 lat na pierwszym miejscu stawiałem koszykówkę – czas, by na pierwszym miejscu postawić zdrowie i rodzinę. […]”

Problem kardiologiczny nie jest zupełnie nowy w karierze Aldridge’a. W 2017 roku – jeszcze jako zawodnik Spurs – opuszczał już mecze z powodu arytmii serca. W sezonie 2006/07 – kiedy Aldridge był debiutantem w Blazers – zdiagnozowano u niego syndrom Wolffa-Parkinsona-White’a – jest to wrodzone zaburzenie przewodzenia impulsu elektrycznego w sercu i polega na obecności dodatkowej drogi przewodzenia impulsów elektrycznych z przedsionków do komór (za Wikipedią, żadni z nas specjaliści).

35-letni Aldridge rozgrywał właśnie swój 15. sezon w NBA. W międzyczasie grał dla trzech różnych klubów – Blazers, Spurs, a teraz Nets. Siedmiokrotnie był uczestnikiem Meczu Gwiazd, pięciokrotnie członkiem All-NBA Team. W czasie tegorocznego trade deadline Spurs wykupili jego umowę, a on sam jako niezastrzeżony wolny agent wzmocnił Nets za minimalne pieniądze, co wywołało pewne kontrowersje.

YT/Brooklyn Nets