LA Clippers pytają o Russella Westbrooka

LA Clippers pytają o Russella Westbrooka

Houston Rockets znajdują się obecnie w bardzo newralgicznym punkcie. Co prawda wciąż zapowiadają walkę o tytuł mistrzowski, lecz nie będzie to łatwe zważywszy na fakt, że do sezonu 2020/21 przystępują z nowym sztabem szkoleniowym i zmienioną połową zarządu w tym przede wszystkim z nowym GM-em.

Niewykluczone, że kolejną ofiarą zmian w Clutch City stanie się jeden z liderów zespołu, Russell Westbrook. Jak donosi Kevin O’Connor z portalu Ther Ringer, pomimo kontraktu zgodnie uznawanego za jeden z najgorszych w NBA, rozgrywający cieszy się pewnym zainteresowaniem na rynku:

„Słyszałem bardzo interesujące doniesienia z zaufanych źródeł na temat przyszłości Russella Westbrooka. Oprócz New York Knicks, którzy są nim zainteresowani od dłuższego czasu, ostatnio pytali o niego także Los Angeles Clippers.”

Jak potencjalnie miałby wyglądać taki transfer? O’Connor nie podał żadnych szczegółów, ale LAC praktycznie na pewno musieliby pożegnać się z Paulem George’em. Czy właśnie o takiego rozgrywającego chodziło Kawhi Lenardowi, kiedy sygnalizował klubowi potrzebę pozyskania nowej jedynki? I czy aby na pewno to właśnie Russell Westbrook, znikający w playoffach jeszcze bardziej niż PG-13, miałby uratować przyszły sezon Clippers? Aż trudno uwierzyć, żeby Jerry West faktycznie w ogóle rozważał taką możliwość. Nawet jednak jeśli wymiana z LA ma minimalne szanse powodzenia, to samo odejście Westbrooka zdaje się być coraz bliżej, szczególnie w świetle najnowszych wieści z samego obozu Houston.

Według źródeł ESPN w Teksasie nie dzieje się najlepiej. Tim McMahon i Adrian Wojnarowski informują, że Westbrook i Harden mają poważne wątpliwości w związku z kierunkiem w jakim podąża organizacja. Ostatnie działania Rockets nie przypadły do gustu dwójce liderów klubu, którzy odnoszą wrażenie, że ich okienko z szansą na tytuł mistrzowski zaczęło się niebezpiecznie zamykać.

Zdaniem dziennikarzy na razie nie padły jeszcze żadne prośby o transfer, ale podobno szefowie klubu zaczęli się tego mocno obawiać. W tej sytuacji Fertitta i spółka mogą przejąć inicjatywę i wymienić jedną z gwiazd, zanim ta oficjalnie zechce odejść, obniżając w ten sposób znacząco swoją wartość. Jest to szczególnie istotne w kontekście Westbrooka, którego i bez deklarowanej chęci odejścia bardzo trudno będzie korzystnie wymienić.

Dlatego też powyższe plotki Kevina O’Connora w obecnej sytuacji mogą bardzo szybko nabrać realnych kształtów. Co prawda udział Clippers w wymianie Russa wciąż jest w najlepszym wypadku bardzo wątpliwy, lecz nie takie zaskoczenia serwowała nam już NBA.

Źródło: Youtube.com/NBA