Kyle Kuzma chce stworzyć nowe Big Three w LA

Kyle Kuzma chce stworzyć nowe Big Three w LA

Los Angeles Lakers nie udało się pozyskać Kawhi Leonarda, lecz i tak będą mogli stworzyć super zespół. Tak przynajmniej uważa Kyle Kuzma.

A miało być tak pięknie. Kawhi Leonard swoją grą w Finałach, a później decyzją o transferze do Clippers miał zakończyć przynajmniej na jakiś czas (ku wielkiej uciesze fanów) erę super zespołów i tzw. Wielkich Trójek. Tymczasem w Los Angeles już pojawiły się pomysły wskrzeszenia tej idei.

Kyle Kuzma bowiem stwierdził wprost, że jego celem jest zostanie trzecią wielką gwiazdą obecnych Lakers i tym samym stworzenie nowego super teamu.

„Nie ma żadnej presji, ale osobiście czuję, że zostać trzecią wielką gwiazdą naszej drużyny, obok LeBrona i AD. Wiele pracowałem. Postępy, które zrobiłem do tej pory dobrze to pokazują. Poprawiałem się każdego roku od czasów college’u i nie widzę powodu, żeby to się miało zmienić.”

Faktycznie drugi sezon Kuzmy wypadł lepiej i to pomimo dojścia wielu nowych i bardziej doświadczonych graczy, w tym oczywiście także LeBrona Jamesa. Jednakże jego największa siła, jaką jest rzut, nie imponowała już tak bardzo.

„W zeszłym roku nie rzucałem najlepiej, a i tak zdobywałem prawie 20 punktów na mecz. Jeśli poprawię skuteczność i popracuję nad swoją obroną nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby zostać trzecią gwiazdą tej drużyny.”

Kuzma jest głównie specjalistą od zdobywania punktów i nie potrzebuje dużo piłki w rękach, żeby to robić. Kyle ma tego świadomość i jeśli tylko będzie trafiał rzuty może bez problemu wyrosnąć na trzecią opcję drużyny.

Czy jednak Kuzma faktycznie ma szansę na status trzeciej super gwiazdy? Czy kiedykolwiek nazwiemy trio James/Davis/Kuzma super zespołem? Niezwykle ciężko będzie wskoczyć Kyle’owi do tego grona, nawet jeśli rzeczywiście będzie trzecim graczem w tej ekipie ze średnią punktów w okolicach 20 pkt.

Czy w takim wypadku szanse Lakers na mistrzostwo wzrosną? Według PZBuk już teraz są naprawdę wysokie. Jeśli Kuzma wejdzie na wyższy poziom, ciężko będzie pokonać ten zespół.

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report