Kyle Korver w Milwaukee Bucks!

Milwaukee Bucks poszukiwali strzelców obwodowych i znaleźli jednego z największych ligowych fachowców w tej dziedzinie – Kyle’a Korvera.

Jak poinformował na swoim Twitterze Adrian Wojnarowski, weteran parkietów i jeden z najlepszych strzelców zza łuku w historii, Kyle Korver, zasili szeregi Milwaukee Bucks. Strony dogadały się w sprawie jednorocznego kontraktu.

Korver podobno przez długi czas nie mógł się zdecydować pomiędzy Milwaukee, a Philadelphią, która także zaoferowała mu kontrakt. Kwestie finansowe nie miały większego znaczenia, a w obu zespołach mógł liczyć na realną walkę o tytuł. Ostatecznie jednak przeważyć szalę miała postać szkoleniowca. Mike Budenholzer pracował już bowiem z Korverem w Atlancie i to pod jego skrzydłami, zawodnik zaliczył najlepszy sezon w karierze, który przyniósł mu nawet występ w All-Star Game.

Dla Bucks to znakomita informacja. Koziołki szukały strzelców dystansowych, którzy robiliby miejsce dla wjazdów Giannisa i nie mogli trafić lepiej. Mimo 38 lat na karku, Korver z pewnością nie może być lekceważony na dystansie, a dzięki swemu doświadczeniu ręka mu nie zadrży podczas playoffów.

Kibice Bucks z pewnością dobrze go pamiętają. Swego czasu bowiem Kyle w pojedynkę zamknął spotkanie przeciwko Milwaukee trafiając 11 punktów w nieco ponad minutę:

Źródło: Youtube.com/NBA