San Antonio Spurs zmieniają Generalnego Menadżera

San Antonio Spurs zmieniają Generalnego Menadżera

Wielka zmiana nadchodzi w San Antonio Spurs. Główny architekt zespołu, R.C. Buford w najbliższym czasie zrezygnuje ze stanowiska Generalnego Menadżera.

R.C. Buford to legenda organizacji San Antonio Spurs. To on do spółki z Greggiem Popovichem stworzył nie tylko Wielką Trójkę, ale także całą ekipę wartościowych zadaniowców, których w San Antonio nigdy nie brakowało. To właśnie Buford nadzorował wybory jakichś kolejnych wynalazków z drugiego końca świata, którzy później okazywali się doskonale uzupełniać gwiazdy Ostróg. R.C. zaczynał bowiem od roli skauta, regularnie awansując aż na GM-a. Teraz po kilkunastu latach doskonałej pracy, okraszonej 2 tytułami Executive of the Year, ustępuje ze stanowiska.

W roli Generalnego Menadżera zastąpi go wieloletni asystent, Brian Wright. Brian jest doskonale przygotowany, a jego znaczenie w organizacji stale rosło. Już w zeszłym offseason to właśnie Wright w dużej mierze odbierał telefony i prowadził negocjacje w sprawie Kawhi Leonarda.

Nie oznacza to jednak, że Buford odchodzi ze Spurs. W wieku 58 lat jeszcze nie zamierza przechodzić na emeryturę, a wręcz przeciwnie. Tak naprawdę R.C. najprawdopodobniej może świętować kolejny awans. Po tym jak w ostatnich latach regularnie uczęszczał na kursy z liderowania w biznesie, teraz jest głównym kandydatem do objęcia kierownictwa całego działu Spurs Sports&Entertainment. Oczywiście jednak mając takie doświadczenie w organizacji, nie można go nie wykorzystać – Wright ma regularnie składać raporty i konsultować się z Bufordem. Ostatnie słowo zatem wciąż będzie pewnie należeć do niego, lecz codzienną pracą zajmie się już jego następca.

Nigdy nie zapominajmy o tym, że bez tego pana nie bylibyśmy świadkami jednej z najlepszych drużyn, jakie biegały po parkietach NBA:

Źródło: Youtube.com/Beast Mode