Kroki Curry’ego zabrały szansę na wygraną, genialny Doncic, piękny comeback Clippers!

Kroki Curry’ego zabrały szansę na wygraną, genialny Doncic, piękny comeback Clippers!

Steph Curry grał bardzo dobry mecz przeciwko Dallas Mavericks. Nie tylko zdobył 32 punkty, 5 zbiórek i 5 asyst, ale miał też szansę na 10 sekund przed końcem trafić rzut dający Warriors prowadzenie i potencjalnie zwycięstwo. Nie trafił jednak, bo wyjątkowo skrupulatni tej nocy sędziowie odgwizdali błąd kroków:

Osobiście nie twierdzę, że Curry nie popełnił błędu kroków, ale twierdzę, że w zdecydowanej większości przypadków zostałoby mu to puszczone. Czy słusznie, czy nie, zostawiam Waszej ocenie.

NYK – DET – 140:110
GSW – DAL – 113:116
LAC – POR – 118:112

Jeszcze lepszy niż Steph Curry był tej nocy Luka Doncic. Przychodząc na mecz z Warriors wiedział, że od niego zależy gra Mavericks. Miał więc świadomość, że tylko on może przerwać serię 4 porażek z rzędu. Jak pomyślał, tak zrobił. Luka zdobył bardzo efektowne 41 punktów, 12 zbiórek, 12 asyst i 4 przechwyty. Młody Słoweniec zrównał się tym samym z LeBronem Jamesem pod względem liczby triple-double z czterdziestoma punktami. Przed nim tylko Oscar Robertson, James Harden, Russell Westbrook i Wilt Chamberlain. Przypomnijmy – Luka ma dopiero 23 lata. Z nim na parkiecie Mavs byli w tym meczu lepsi o 22 punkty:

YT/NBA

Czwarta kwarta meczu Clippers z Blazers rozpoczęła się od prowadzenia różnicą 13 punktów tych drugich. Nie oznaczało to jednak blow-outu i nudnej końcówki – nie pozwolił na to Norman Powell. Strzelec Clippers zdobył 32 punkty, z czego aż 22 w samej tylko 4. kwarcie, prowadząc zakończony zwycięstwem comeback Clipeprs:

Żeby doszło do comebacku, Blazers musieli najpierw wypracować wysokie prowadzenie. W trzeciej kwarcie prowadzili różnicą aż 18 oczek, na co wpływ miała świetna postawa Anfernee Simonsa. Grający za Damiana Lillarda rozgrywający zdobył tej nocy 37 punktów i 4 asysty:

New York Knicks dość łatwo poradzili sobie z Detroit Pistons, prowadzeni przez Juliusa Randle, który na swoje konto zapisał 36 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst: