Kontuzjowany Ricky Rubio wytransferowany – Cavaliers się zbroją!

Kontuzjowany Ricky Rubio wytransferowany – Cavaliers się zbroją!

Kontuzjowany Ricky Rubio wytransferowany – Cavaliers się zbroją!
Photo by Sean Gardner/Getty Images

Rozkręca się sytuacja przed Trade Deadline! Wymianę zawodników uskutecznili Indiana Pacers i Cleveland Cavaliers. Jak donoszą Adrian Wojnarowski z ESPN i Shams Charania z TheAthletic, dochodzi do transferu o następującym kształcie:

Pacers: Ricky Rubio / 1-rundowy pick 2022 / 2-rundowy pick 2022 / 2-rundowy pick 2027

Cavaliers: Caris LeVert / 2-rundowy pick 2022

Pacers najpewniej robią przygotowania do wejścia w przebudowę. Ricky Rubio dopiero co trafił do Cavs, żeby załatać dziurę na rozegraniu po kontuzji Collina Sextona, jednak nabawił się kończącej sezon kontuzji ACL’a. Moe [rzyda się więc ekipie z Indiany – zwłaszcza, że jego kontrakt kończy się po bieżącym sezonie i w przeciwieństwie do kontraktu LeVerta, zejdzie z salary już w te wakacje.

Wygląda więc na to, że jest to ruch obliczony na dalsze transfery – LeVert nie jest nominalnym rozgrywającym i należałoby chyba przypuszczać, że zarząd Kawalerzystów spróbuje poszukać więcej głębi na tej pozycji. Ruch ten sugeruje też, że Cavs będą walczyć tu i teraz – w zamian za LeVerta oddali sporo wartościowych picków – nawet jeśli te pierwszorundowe chronione są w loterii. Prawdopodobnie dla obu ekip nie będzie to koniec ruchów w tym okienku. Zapowiada się solidne Trade Deadline – pamiętajcie, relacja tekstowa live 10 lutego przez cały dzień u nas na stronie!