Kontuzja DeRozana, Tatum błyszczy, Holiday i Ingles kradną mecz

Kontuzja DeRozana, Tatum błyszczy, Holiday i Ingles kradną mecz

Zbiórka, kontra, wsad – tak na kilkanaście sekund przed końcem Jayson Tatum zapewnia Celtics zwycięstwo nad Bulls:

NOP – WAS – 132:112
CHI – BOS – 99:107
MIL – NYK – 111:107
SAS – MEM – 113:121
LAL – DEN – 109:122
ORL – SAC – 111:136

Być może Byki były w stanie rywalizować z Celtics tej nocy, jednak utrudniła im to kontuzja DeMara DeRozana. Lider Chicago zszedł z parkietu w trzeciej kwarcie z naciągniętym mięśniem czworogłowym:

Jayson Tatum na przestrzeni całego meczu trafił 10/21 z gry, zdobywając 32 punkty, 8 zbiórek i 7 asyst, tracąc piłkę tylko raz:

YT/NBC Sports Boston

Jrue Holiday wrócił! Po krótkiej przerwie, po której grał limitowane minuty, tym razem spędził na parkiecie blisko 34 minuty, nie tylko zdobywając 15 punktów, 5 zbiórek i 9 asyst, ale też biorąc udział w kluczowych akcjach w końcówce:

Bucks udało się wyciągnąć wynik w końcówce, nawet pomimo przeciętnego meczu Giannisa Antetokounmpo (22 punkty, wchodzą typy, wchodzą!). Po drugiej stronie robił co mógł Jalen Brinson, zdobywając najlepsze w karierze 44 punkty, dokładając 7 zbiórek i 4 asysty:

Na szczęście dla Bucks do zdrowia i formy sukcesywnie wraca Joe Ingles i w tym meczu okazał się jednym z kluczowych zawodników. Wchodząc z ławki Ingles uzbierał 17 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst, mając na koncie zdecydowanie najlepszy w drużynie plus/minus na poziomie +14:

Jeremy Sochan oddał dużo, bo aż 11 rzutów w meczu przeciwko Grizzlies. Wielu z nich jednak nie trafił, bądź był blokowany, więc trafił tylko 2, co dało mu 7 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty. Nadział się na jeden z pięciu bloków Jarena Jacksona Jr.:

Pod nieobecność Ja Moranta znów najlepszym punktującym był jego bezpośredni zastępca Tyus Jones, zdobywając 24 oczka, 3 zbiórki, 6 asyst i 3 przechwyty:

Jamal Murray przeprowadził Nuggets przez mecz z Lakers bez LeBrona i Davisa, zdobywając 34 punkty, 7zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty na zwycięstwo:

YT/NBA

Jokic się bawi – bo może, bo widzi:

CJ McCollum był najlepszym graczem Pelicans w wygranym meczu z Wizards, notując 34 punkty, 5 zbiórek i 2 przechwyty:

Sacramento Kings poprawili rekord klubu w liczbie trafionych trójek. Wpadło ich aż 23 przy 46 oddanych (świetna skuteczność), co pozwoliło ograć Orlando Magic. Sześć z nich trafił Harrison Barnes, pięć Murray, cztery Huerter, trzy Trey Lyles:

YT/Sacramento Kings