Kolejne szczegóły w sprawie Primo: 9-krotne obnażanie na sesji terapeutycznej, oświadczenie prawnika

Kolejne szczegóły w sprawie Primo: 9-krotne obnażanie na sesji terapeutycznej, oświadczenie prawnika

Kolejne szczegóły w sprawie Primo: 9-krotne obnażanie na sesji terapeutycznej, oświadczenie prawnika
Photos by Michael Gonzales/NBAE via Getty Images

Jak można było się domyślać, otrzymujemy kolejne informacje w sprawie Joshuy Primo i jego wyrzucenia z San Antonio Spurs. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że 19-letni koszykarz jest oskarżony o wielokrotny ekshibicjonizm, w tym przez jedną z byłych pracownic klubu San Antonio Spurs. Dziś odkryte zostały kolejne karty.

Jak podaje Shams Charania z TheAthletic, oskarżającą Josha Primo byłą pracownicą Spurs jest dr Hillary Cauthen, psycholożka sportowa. W akcie oskarżenia jest dziewięciokrotne obnażenie się od grudnia 2021 roku. Według Cauthen, klub San Antonio Spurs zawiódł nie podejmując wcześniej żadnych działań w tej sprawie.

Na zarzuty zaczął odpowiadać Primo, a dokładnie jego prawnik, William J. Briggs II. Jest to obrońca znany w amerykańskim świecie showbiznesu. W swoim oświadczeniu oczywiście neguje prawdziwość jakichkolwiek zarzutów wobec swojego klienta:

„Josh Primo jest 19-letnim graczem NBA, który doświadczył życiowych traum i wyzwań. Obecnie jest stawiany w roli ofiary przez psychologa sportowego swojego byłego klubu, która gra obrzydliwym stereotypem i napędzanym rasowo lekiem dla swojego własnego zysku.

W akcie zdrady wobec swojego młodego klienta, dr Cauthen, która ma 40 lat, fałszywie przypisuje Joshowi Primo obnażanie się wobec niej w czasie wielokrotnych sesji terapeutycznych. Oskarżenia dr. Cauthen są albo kompletnie zmyślone, albo obrzydliwą manipulacją [embellishment, nie wiem jak to do końca przetłumaczyć – przyp. red.], albo całkowitą fantazją. Josh Primo nigdy intencjonalnie nie obnażył się przed nią, ani przed nikim innym, ani nawet nie był ostrzegany, że jego części intymne mogą być widoczne poza jego spodenkami treningowymi.

To, co czyni oskarżenia jeszcze mniej wiarygodnymi, jest fakt, że dr Cauthen nigdy nie poinformowała swojego pacjenta o rzeczonym obnażaniu. Dr Cauthen była [odpowiedzialna] za okazanie Panu primo wsparcia psychicznego jako terapeutka, której Pan Primo udał. Jest ona o tyle starsza od Pana Primo, z tyloma latami doświadczenia w roli psychologa sportowego. To zaskakujące, że nie zadała sobie trudu, by powiedzieć swojemu pacjentowi, że zza spodenek widoczne są jego intymne części ciała.

Josh Primo jest na początku swojej obiecującej kariery i został zdewastowany tymi fałszywymi oskarżeniami i zwolnieniem ze Spurs. Jest on w trakcie procesu poszukiwania terapii, by poradzić sobie z traumą nałożoną na niego przez nieprawdziwe oskarżenia dr Cauthen, która to nałożyła się na poprzednią traumę, której doświadczył jako dziecko. Zamierza on oczyścić swoje imię i kontynuować swoja karierę w NBA.”