Kevin Durant wróci jeszcze w tym sezonie?

Kevin Durant wróci jeszcze w tym sezonie?

Kiedy Kevin Durant przenosił się na Brooklyn, fani Nets byli gotowi na to, że w akcji zobaczą go dopiero pod koniec przyszłego roku. Tymczasem okazuje się, że może to nadejść znacznie wcześniej.

Po tym, jak Durant zerwał ścięgno Achillesa w 5 meczu tegorocznych Finałów, wszyscy spodziewali się, że niezależnie od tego, gdzie podpisze nowy kontrakt, pierwszy sezon KD spędzi wyłącznie na żmudnej rehabilitacji. Coraz więcej jednak wskazuje na to, że zobaczymy Durantulę w akcji już podczas zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2019/20.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Takie informacje dostarcza Brian Lewis z New York Post. Dziennikarz rozmawiał z Seanem Marksem, generalnym menadżerem Brooklynu, który kilkukrotnie wzbraniał się od potwierdzenia informacji, że Durant opuści cały sezon. Lewis dodał także, że w całej lidze panuje mocno optymistyczne podejście, w kontekście gry KD w nadchodzących rozgrywkach.

Zerwany Achilles to jednak nie przelewki, a jedna z najgorszych kontuzji w sporcie. Dlatego też lepiej nie przyspieszać za bardzo powrotu na boisko. Ostatecznie przecież właśnie zbyt szybki powrót na parkiet był jednym z głównych powodów obecnego urazu. Spencer Dinwiddie, nowy kolega Kevina z drużyny również zwraca na to uwagę:

„Wiem, że KD bierze śmiertelnie poważnie proces rehabilitacji. Chce podjąć właściwą decyzję i wrócić w najbardziej odpowiednim momencie, kiedy będzie w pełni zdrowy.”

Oczywiście, nawet jeśli Durant wróciłby już w tym sezonie, to byłby zapewne bardzo ostrożnie i powoli wprowadzany do gry, także nie pomógłby zbytnio Nets w walce o sukcesy. Mimo wszystko kto nie chciałby zobaczyć Durantuli jak najszybciej na boisku?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights