Iguodala nie pojawi się na obozie Grizzlies – czeka na transfer

Iguodala nie pojawi się na obozie Grizzlies – czeka na transfer

Według najnowszych doniesień Chrisa Herringtona z The Daily Memphian, Andre Iguodala nie dołączy do zespołu Grizzlies w ramach obozu przygotowawczego przed rozpoczęciem sezonu.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Kiedy Memphis Grizzlies pozyskali Andre Iguodalę, wydawało się, że to świetne wzmocnienie pozycji skrzydłowego oraz weteran, służący cenną wiedzą i obyciem, na którym skorzysta nowy, młody trzon ekipy. Teraz jednak wygląda na to, że z tych przymiotów Grizzlies jednak nie skorzystają. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Andre Iguodala dostał przyzwolenie władz klubu na to, by nie pojawiać się na obozie przygotowawczym i trenować na własną rękę przed starztem sezonu.

Sytuacja ta wynika z faktu, że Grizzlies czekają na możliwość wymiany Andre Iguodali – skoro nie widzą potrzeby, by dołączał on drużyny, jego transfer na wczesnym etapie sezonu (albo przed jego rozpoczęciem) wydaje się już niemal pewny. Zainteresowanie wyrazili już rzekomo Houston Rockets i Los Angeles Clippers. Decyzja o transferze najpewniej nie wynika w 100% z założeń zarządu – prawdopodobnie sam Iggy chciałby po prostu pod koniec kariery powalczyć jeszcze o najwyższe cele, czego obecni Grizzlies nie mogą mu zapewnić.

Memphis na transferze Iguodali może coś ugrać, ale nie będzie to wcale takie proste – choć jest to cenny zawodnik i nieoceniony weteran, jego pensja na sezon 2019/20 wynosi aż 17,2 miliona dolarów, co może blokować wiele możliwości. Zwłaszcza w kontekście kontenderów, których salary cap rzadko bywa elastyczne, transfer Iguodali będzie problematyczną operacją. Dużo więcej możliwości otworzy się 15 grudnia, kiedy to będzie można już handlować umowami podpisanymi minionego lata. Skoro jednak Iggy już teraz jest poza zespołem, czekanie do 15 grudnia będzie marnowaniem czasu Grizzlies i przede wszystkim samego Iguodali.

źródło:YouTube/Bleacher Report