Kevin Durant nie wróci w tym sezonie

Kevin Durant nie wróci w tym sezonie

Wciąż nie wiemy, jaki los czeka obecny sezon NBA. Jedno jednak jest pewne – niezależnie kiedy (jeśli w ogóle) wróci liga, na parkiecie nie zobaczymy Kevina Duranta.

Kiedy Kevin Durant latem przenosił się na Brooklyn, Nets byli przygotowani na to, że pierwszy sezon będą musieli poradzić sobie bez swojej nowej gwiazdy. Zarząd klubu nie chcąc niepotrzebnie narażać zdrowia zawodnika, dosyć szybko rozwiał wszelkie wątpliwości na temat ewentualnego powrotu Durantuli przed startem rozgrywek 2020/21.

Jednak pandemia koronawirusa i zawieszenie sezonu na czas nieokreślony sprawiło, że temat gry Kevina znów zaczął się pojawiać. Szczególnie, że w sieci krążą nagrania z treningów, na których KD prezentuje się bardzo dobrze:

https://www.youtube.com/watch?v=G9zPVC0NLc8

Źródło: Youtube.com/NBA Cinema

Według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego, wszelkie wiążące decyzje dotyczące sezonu regularnego zapadną najwcześniej w czerwcu. Oznacza to, że od chwili zerwania Achillesa minąłby co najmniej rok, więc czysto teoretycznie Kevin powinien być już gotów do gry.

Na Brooklynie jednak dalej trzymają się swoich wcześniejszych decyzji nawet w obliczu nowych warunków:

„Szczerze mówiąc, nie rozmawialiśmy wiele z Kevinem na temat konkretnej daty. On zna swoje ciało lepiej niż ktokolwiek z nas i będzie wiedział, gdy będzie gotów. Kiedy inwestujesz tyle, ile my w Kevina, nie będziesz go naciskał do szybszego powrotu. Kiedy nadejdzie odpowiednia pora, wróci będąc w 100% zdrowy. Powiem tylko, że przed pandemią wyglądał jak kiedyś, a to bardzo dobry znak.”

Tak naprawdę więc jedynie wola zawodnika mogłaby przyspieszyć proces powrotu na parkiet, a na to raczej nie mamy co liczyć, przynajmniej według Richa Kleimana, agenta zawodnika:

„Z mojego punktu widzenia nie jest to realna możliwość. Nie dyskutowaliśmy za wiele z Kevinem na ten temat, głównie dlatego jak bardzo nieprawdopodobny jest taki scenariusz. Gdyby coś w tej sprawie się zmieniło, na pewno by mi powiedział.”

Zważywszy na praktycznie pewne opóźnienie rozgrywek 2020/21, na powrót Kevina przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Oby dłuższa przerwa pomogła mu odpowiednio przygotować swoje ciało i uniknąć kolejnych urazów.

Myślicie, że zobaczymy jeszcze kiedyś Kevina w takiej formie?

Źródło: Youtube.com/MaxaMillion711