Kevin Durant inwestuje w piłkę nożną

Kevin Durant inwestuje w piłkę nożną

Kevin Durant oficjalnie dołącza do listy zawodników będących właścicielami klubów sportowych. KD został mniejszościowym udziałowcem w Philadelphii Union.

Durant dogadał się w sprawie kupna 5% akcji drużyny piłkarskiej ligi MLS, Philadelphia Union. Obecna wartość tej drużyny to około 325 milionów dolarów, zatem udziały Durantuli kosztują trochę ponad 16 milionów. Skrzydłowy Nets ma także zagwarantowaną możliwość odkupienia w przyszłości kolejnych 5%.

Dodatkowo w umowie zawarto klauzulę o współpracy klubu z Thirty Five Ventures, firmą prowadzoną przez Duranta wspólnie z jego agentem sportowym, Richem Kleinmanem.

„Jestem bardzo podekscytowany nawiązaniem współpracy. Dogadaliśmy się bez najmniejszych problemów, sam od dłuższego czasu jestem fanem tej dyscypliny. Wpływ klubu na całą lokalną społeczność jest dla mnie bardzo intrygujący.”

Tym samym Kevin dołączył do Jamesa Hardena, który także posiada mniejszościowe udziały w lidze MLS, a dokładniej w Houston Dynamo.  Mimo to, głównym celem Durantuli wciąż pozostaje wykup udziałów w jednym z klubów NBA, chociaż on sam wie, jak daleka jest do tego droga:

„Taki jest plan i bardzo bym chciał kiedyś tego dokonać. Trzeba jednak pamiętać, jak trudny jest to biznes, wymagający ogromnego kapitału. Na razie uczę się różnych interesów i zobaczymy do czego mnie to doprowadzi.”

Zakup udziałów Philadelphii na pewno mu w tym nie przeszkodzi. Union zeszły sezon zakończyli na piątym miejscu w całej lidze.

Źródło: Youtube.com/Philadelphia Union