Jonathan Isaac opuści cały przyszły sezon

Jonathan Isaac opuści cały przyszły sezon

Los nie jest zbyt łaskawy dla fanów Orlando Magic. Krótko po odpadnięciu drużyny z playoffs, okazało się, iż całe następne rozgrywki Magicy zagrają w osłabieniu.

Jak poinformował na Twitterze Tim Reynolds z AP, Jonathan Isaac z całą pewnością nie zagra w przyszłym sezonie i to niezależnie od tego, kiedy on wystartuje. Źródłem dziennikarza był sam prezydent Orlando Magic, Jeff Weltman:

Isaac musiał przedwcześnie zakończyć obecne rozgrywki po tym, jak zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie w starciu przeciwko Sacramento Kings 2 sierpnia. Magicy nie chcą przyspieszać powrotu swojego skrzydłowego, stąd już teraz oficjalnie ogłosili taką decyzję. Na Florydzie wolą dmuchać na zimne i trudno się dziwić

Isaacowi co prawda nie można odmówić naprawdę dużego potencjału, lecz niestety jego kariera co chwilę przerywana jest przez kolejne kontuzje. W ciągu trzech rozegranych do tej pory sezonów skrzydłowy zdążył opuścić aż 101 spotkań. W tym roku notował najlepsze w karierze 12 pkt i 7 zb dokładając do tego imponujące 2,3 bloku i 1,6 przechwytu na mecz objawiając się jako jeden z wyróżniających się obrońców w całej lidze.

Czy kiedykolwiek Isaac zdoła ziścić pokładane w nim nadzieje, czy dołączy do listy graczy niespełnionych z powodu kontuzji?

Źródło: Youtube.com/Hoop Intellect