Joakim Noah zagra dla Los Angeles Clippers!

Joakim Noah zagra dla Los Angeles Clippers!

Ekipy z Los Angeles nie próżnują! Lakers dodali ostatnio do swojego składu Diona Waitersa, a Clippers postanowili wzmocnić swoją strefę podkoszową zatrudniając Joakima Noah!

Blask Joakima Noah zdążył już przeminąć – po Obrońcy Roku z 2014 wiele już nie zostało. Nawet pomimo faktu, że ubiegły sezon w barwach Grizzlies był naprawdę niezły w jego wykonaniu. W 41 meczach notował wówczas 7,1 punktu, 5,7 zbiórki i 2,1 asysty. Na zbliżoną formę liczą zapewne Clippers, dołączając francuskiego koszykarza do swojego składu. Noah dołączy do zespołu w przyszłym tygodniu, a więc zdąży rozegrać zapewne nie więcej niż 18-19 meczach sezonu regularnego. Z pewnością bardziej liczyć będą na jego wsparcie w Playoffach.

Los Angeles Clippers mają bardzo szeroki skład, a ich ławka może być w tym momencie najmocniejszą w lidze. Sam duet Williams & Harrell jest niesamowitą jakością, a przecież są jeszcze gracze jak Shamet czy Patterson. Rezerwowi LAC zdobywają średnio najwięcej punktów (51,5) i najwięcej zbiórek (20,8) w całej lidze. Podpisanie Noaha ma jednak na celu załatanie jednej z niewielu wyraźnych luk w ich rotacji, a więc na pozycji obrońcy podkoszowego.

Ani Ivica Zubac, ani Montrezl Harrell nie gwarantują dobrej defensywy pod koszem. Clippers mają obecnie 5. w ligowej stawce defensive rating, tracąc tylko 106,5 punktu na 100 posiadań, jednak to w dużej mierze zasługa takich zawodników jak Kawhi Leonard czy Pat Beverley. Jeśli Noah nie będzie miał problemów zdrowotnych, w minutach z ławki może być pewną nadwyżką w tym elemencie gry.

źródło:YouTube/Bleacher Report