Jaren Jackson Jr. uszkodził łąkotkę – przedwcześnie kończy sezon

Jaren Jackson Jr. uszkodził łąkotkę – przedwcześnie kończy sezon

Zaledwie dwa dni po poważnej kontuzji Jonathana Isaaca, kolejny zawodnik żegna się z rozgrywkami w sezonie 2019-20. Jaren Jackson Jr. uszkodził łąkotkę.

Niespełna 30 minut po północy czasu polskiego, Adrian Wojnarowski z ESPN przekazał informację o poważnej kontuzji Jarena Jacksona Juniora. Uszkodzenie łąkotki wyklucza go z gry do końca sezonu i stawia Memphis Grizzlies w bardzo cięzkim położeniu. Zespół prowadzony przez Ja Moranta przegrał wszystkie (3) spotkania rozegrane w Orlando, a za ich plecami czają się Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs i New Orleans Pelicans. Co jest jednak najistotniejsze, przed Grizzlies bardzo ciężka przeprawa – w pozostałych pięciu spotkaniach mierzyć się będą z drużynami, które mają obecnie lepszy bilans (Jazz, Thunder, Raptors, Celtics i Bucks).

źródło: youtube.com (NBA on ESPN)

Jaren Jackson Jr. kończy swój drugi sezon na ligowych parkietach ze średnimi na poziomie 17.4 punktu, 4.6 zbiórki i 1.6 bloku na mecz. 13 grudnia 2019 roku, podczas spotkania z Milwaukee Bucks, ustanowił swój rekord kariery – 43 punkty (9-15 za trzy punkty).