James Jones przedłuża kontrakt z Phoenix Suns

James Jones przedłuża kontrakt z Phoenix Suns

Phoenix Suns postanowili docenić jednego z głównych architektów ich obecnych sukcesów. Generalny menadżer zespołu z Arizony, James Jones za swoją pracę został nagrodzony nowym, wieloletnim kontraktem.

O nowej umowie poinformował Marc Spears z portalu Undefeated powołując się na informacje, jakie otrzymał od samego Jonesa. Szczegóły kontraktu nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wiadomo na pewno, że potrwa on co najmniej kilka lat. Bezpiecznie założyć można także, że James może liczyć na sporą podwyżkę.

James Jones pracuje w roli GM-a zaledwie niecałe 3 lata, a już dał się poznać jako jeden z najskuteczniejszych dyrektorów sportowych w lidze, czego dowodem jest nagroda Executive of the Year za zeszłe rozgrywki. Ostatnie sukcesy Słońc to bowiem w dużej mierze pokłosie jego bardzo trafnych decyzji. Jones pojawił się w Phoenix w 2017 roku w roli vice prezydenta klubu. W 2019 roku objął na stałe stanowisko GM-a i momentalnie podjął decyzję o zmianie pierwszego trenera, zastępując Igora Kokoskova Montym Williamsem. Przed startem poprzedniego sezonu zdecydował się natomiast na głośny transfer Chrisa Paula, który okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Jones wykazał się także świetnym wyczuciem przy uzupełnianiu składu. To on ściągnął do klubu Jae Crowdera, Camerona Johnsona, Dario Sarica, Javale’a McGee, Torreya Craiga, czy Camerona Payne’a, z których każdy okazał się być wartościową częścią rotacji. W Suns, dla których lata przed przyjściem Jonesa nie należały do najlepszych, zatrzymanie Jamesa na dłużej było jedynym słusznym rozwiązaniem. Szczególnie w obliczu niepewnej przyszłości w związku z ciągle toczącym się śledztwem w sprawie Roberta Sarvera.