Jae Crowder na wylocie! Phoenix Suns poszukają dla niego wymiany!

Jae Crowder na wylocie! Phoenix Suns poszukają dla niego wymiany!

Jae Crowder na wylocie! Phoenix Suns poszukają dla niego wymiany!
Photo by Kate Frese/NBAE via Getty Images

Szykują się pewnie zmiany w Phoenix Suns. Nie chodzi o te związane ze sprawą Roberta Sarvera, a o te stricte związane ze składem. Wygląda na to, że klub nie widzi już przyszłości dla Jae Crowdera w Phoenix – zresztą sam zawodnik ma chyba podobne zdanie. Wydano oświadczenie, które potwierdza, że Suns poszukają dla 32-letniego skrzydłowego transferu jeszcze przed startem sezonu.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z żądaniem wymiany ze strony zawodnika, jednak jak najbardziej mile widzianym przez klub. Wczoraj ogłoszono, że Crowder nie będzie już trenował z zespołem, a sam zawodnik wystosował takiego tweeta:

„Trzeba pracować tam, gdzie jest się chcianym. Gdzie jest się potrzebnym! Jestem wdzięczny za to, czego te 2 ostatnie lata mnie nauczyły! Teraz muszę podjąć inne wyzwanie, kontynuując ciężką pracę i oddanie! Dla tych wszystkich, którzy mnie skreślili… Dziękuję! Numer #99 wróci niebawem!”

– Jae Crowder

Jae Crowder wkracza właśnie w ostatni rok swojego kontraktu, na mocy którego zarobi nieco ponad 10,1 miliona dolarów. Zapowiadało się jednak na to, że jego rola w rotacji ulegnie znacznemu obniżeniu, wraz z rozwojem jego bezpośredniego rywala na tej pozycji, znacznie młodszego Camerona Johnsona. W zeszłym sezonie ich minuty gry były zbliżone (nawet z lekką przewagą Crowdera), natomiast wciąż rozwija się także drugi skrzydłowy Mikal Bridges, a do gry po długotrwałej kontuzji wraca Dario Saric. Robi się więc ciasno i Suns nie byli chyba zachwyceni płaceniem 10 milionów zawodnikowi, który nie pełniłby dostatecznie ważnej roli. Zwłaszcza, że jego schodząca umowa może mieć realną wartość transferową.

Jae Crowder to weteran, którego defensywa i stosunkowo solidny rzut z dystansu mogą okazać się pomocne dla niejednego zespołu walczącego o wyższe cele. Zwłaszcza takiego, który ma deficyt na pozycjach skrzydłowych, jak Boston Celtics, którym wysypał się Danilo Gallinari. Crowder przez 10 lat spędzonych w NBA reprezentował już barwy 7 klubów, w 3 ostatnich latach aż 2 razy meldując się w Finałach NBA. Jego średnie za minione rozgrywki to 9,4 punktu, 5,3 zbiórki, 1,9 asysty i 1,4 przechwytu, przy 28 minutach gry na mecz i skuteczności na poziomie 39,9% z gry i 34,8% z dystansu.