LA Lakers sprawdzą J.R. Smitha

LA Lakers sprawdzą J.R. Smitha

Los Angeles Lakers cały czas poszukują wzmocnień na drugą część sezonu. Według najnowszych doniesień, Jeziorowcy dadzą szansę J.R Smithowi.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Według informacji do których dotarł Brandon Scoop z portalu Heavy, zarząd Los Angeles Lakers jest w stałym kontakcie z J.R. Smithem. Jeziorowcy postanowili zaprosić rzucającego obrońcę na trening. Oczywiście nie oznacza to zapewnionego angażu do ich składu. Najpierw Smith musi przekonać klub, że wciąż potrafi być przydatny:

„Absolutnie nie można mówić o żadnych gwarancjach. Lakers chcą zobaczyć, co potrafi J.R. i jeśli będzie pasował do profilu poszukiwanego przez klub, rozpoczną się negocjacje.”

A to może się okazać problemem. Smith ostatni raz wystąpił w meczu NBA w listopadzie 2018 roku. Przez większość poprzedniego sezonu był poza drużyną, a w lipcu 2019 po miesiącach nieudanych poszukiwań korzystnej wymiany, Cavaliers zwolnili obrońcę z kontraktu. Pomimo jednak bycia wolnym agentem J.R. nie wzbudził praktycznie żadnego zainteresowania na rynku.

Czy po takiej przerwie, w wieku 34 lat, Smith będzie w stanie realnie wesprzeć zespół o mistrzowskim potencjale? A nawet jeśli tak będzie, to czy Jeziorowcy nie są w stanie znaleźć lepszej i pewniejszej opcji? W końcu Los Angeles to obecnie bardzo pożądany kierunek dla wielu zadaniowców.

Osobną kwestią jest oczywiście także profesjonalizm obrońcy. Wydaje się jednak, że po raz kolejny postać LeBrona Jamesa odpowiednio wpłynęłaby na postawę Smitha.

Źródło: Youtube.com/Hoop Intellect