Isaiah Thomas w Washington Wizards!

Washington Wizards pilnie potrzebowali wsparcia na rozegraniu na najbliższy sezon i właśnie je znaleźli w osobie Isaiah Thomasa.

Thomas porozumiał się z drużyną ze stolicy USA w sprawie jednorocznego kontraktu za minimum dla weterana. Dla obu stron to może być bardzo dobra transakcja.

Isaiah ma za sobą bardzo ciężki czas. Z gwiazdy Boston Celtics szybko spadł do poziomu minimalnego kontraktu i opcji awaryjnej. Duży w tym udział miały oczywiście kontuzje, lecz w zeszłym sezonie Thomas nawet kiedy wrócił do zdrowia, nie potrafił zdobyć minut w rotacji Denver Nuggets i bardzo szybko z niej wypadł. Isaiah już przed startem offseason zapowiadał, że zamierza ciężką pracą wrócić na szczyt, także oby mu się to udało w Waszyngtonie, bo lepszej okazji może już nie dostać, ponieważ w Wizards ma spore szanse na pierwszy skład.

Wizards bowiem potrzebowali kogoś na pozycję numer jeden. W obliczu fatalnej kontuzji Johna Walla, który zerwał ścięgno Achillesa we własnym domu i utraty Tomasa Satoransky’ego na rzecz Chicago Bulls w Waszyngtonie nie było konkretnej opcji na rozegraniu. Oczywiście Bradley Beal może spędzać sporo czasu będąc głównym kreatorem gry, ale to nie powinno być jego główne zadanie. Nie ma jeszcze pewności, co do terminu powrotu Walla, a tym bardziej jego dyspozycji, także doświadczony zawodnik pokroju Thomasa za minimalne pieniądze to dobra inwestycja, o ile oczywiście pozostanie zdrowy.

Źródło: Youtube.com/House of Highlights