Indiana Pacers ma nowego trenera!

Indiana Pacers ma nowego trenera!

Po niemal dwóch miesiącach od zwolnienia Nate’a McMillana, władze Indiany Pacers znaleźli jego następcę. Nowym trenerem pierwszego zespołu na najbliższe kilka lat zostanie Nate Bjorkgren.

Bjorkgren to wieloletni współpracownik Nicka Nurse’a z Toronto Raptors. Panowie rozpoczęli współpracę jeszcze w G-League w barwach Iowa Energy w latach 2007-2011, a odkąd Nurse awansował na head coacha Toronto zatrudnił Nate’a jako swojego asystenta. W międzyczasie Bjorkgren był trenerem Santa Cruz Warriors z którymi awansował do finału G-League w 2013 roku oraz piastował funkcję asystenta w Phoenix Suns w latach 2015-2018.

Według Adriana Wojnarowskiego, nowy szkoleniowiec zaimponował włodarzom Pacers swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami, zdolnością do adaptacji i wygrywania w różnych warunkach. W wyścigu o tę posadę zdystansował on m.in Mike’a D’Antoniego, Ime Udokę, czy Chrisa Fincha.

Bjorkgren otrzyma do dyspozycji ciekawy zespół Pacers, który będzie musiał wprowadzić na nowy poziom, co w coraz trudniejszej wschodniej konferencji wcale nie będzie łatwe. Szczególnie, że wciąż niepewna pozostaje przyszłość dotychczasowego lidera zespołu, Victora Oladipo.

Źródło: Youtube.com/NBA