Rockets wylosują 1. pick draftu? 
Z freebetem 40 zł od TOTALbet nie ryzykujesz!

7.00
Graj!
Ime Udoka nowym trenerem Houston Rockets!

Ime Udoka nowym trenerem Houston Rockets!

Ime Udoka nowym trenerem Houston Rockets!
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Houston Rockets już zakończyli proces rekrutacji nowego trenera. Zostanie nim Ime Udoka – były szkoleniowiec Boston Celtics. Była to postać rozchwytywana na rynku trenerskim – był głównym kandydatem także do objęcia pracy w Raptors, a wcześniej zainteresowani byli nim chociażby Hawks czy Nets.

Houston Rockets 10 kwietnia oficjalnie pożegnali się z dotychczasowym trenerem, Stephanem Silasem, choć już od dłuższego czasu jasnym było, że jego dni w Houston są policzone. Rockets mają za sobą sezon rozczarowujący i to pomimo faktu, że celem było tankowanie, a wiec przegrywanie meczów. Zarząd z pewnością liczył jednak na to, że przy okazji przegrywania meczów i zdobycia wysokiego picku w drafcie, uda się rozwinąć licznych młodych graczy będących w składzie. Gra Rockets była jednak nieskładna, a trener Silas nie zaszczepiał w młodych dobrych nawyków – czy to defensywnych, czy ofensywnych, pozwalając grać młodym indywidualne, improwizowane akcje.

Ime Udoka ma być rozwiązaniem tego problemu. Rockets dysponują młodym talentem w osobach choćby Jabari Smitha Jr., Jalena Greena, Aleprena Senguna, czy Tari Easona. Najpewniej dysponować będą także pickiem w okolicach TOP3 draftu 2023 (nie wypadną poniżej TOP6 nawet przy bardzo niekorzystnym losowaniu), co dodaje im jeszcze więcej talentu. Na dodatek coraz głośniej mówi się o chęci powrotu Jamesa Hardena do Houston, co postawiłoby klub w bardzo ciekawej sytuacji. Rockets z pewnością nie będą jeszcze w przyszłym roku wygrywać wielu spotkań, ale przy tak bogatym w talent składzie kończy się chyba epoka tankowania. Czas postawić na rozwój, grę na 100% i postęp. Czas postawić krok do przodu.

Trener Ime Udoka wbrew pozorom wcale nie dysponuje wielkim doświadczeniem. Fakt, że był trenerem zespołu grającego w Finałach NBA (Celtics 2022), natomiast był to jego jedyny jak do tej pory sezon w roli głównego szkoleniowca. Za sobą ma jednak prawie dekadę doświadczenia w roli asystenta w Spurs, Sixers i Nets i to być może nawet ważniejsze, jeśli jego zadaniem będzie rozwój młodzieży, a niekoniecznie wygrywanie.