Houston Rockets zwalniają Anthony’ego Bennetta

Houston Rockets zwalniają Anthony’ego Bennetta

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Houston Rockets zwalniają Anthony’ego Bennetta, który próbował po dwóch latach przerwy powrócić do NBA.

No niestety, Houston Rockets nie okazali się dla Anthony’ego Bennetta drogą powrotu do gry w NBA. Były numer jeden draftu znalazł się w składzie Rakiet na mocy niegwarantowanego, przedsezonowego kontraktu, ale niestety nie zdążył się pokazać z dobrej strony. Jego plany pokrzyżowała kontuzja lewego kolana, wymagająca operacji. Jak więc można było przypuszczać, Rockets zwolnili Bennetta jeszcze przed startem rozgrywek, a nawet przed jego jakimkolwiek występem w koszulce Rockets. O zwolnieniu zawodnika poinformował pierwszy Shams Charania z The Athletic.

Anthony Bennett został dosyć niespodziewanie wybrany z pierwszym numerem draftu 2013, trafiając do Cleveland Cavaliers, na rok przed powrotem LBJ’a do stanu Ohio. Odznaczał się on bardzo dużą dynamiką, a smykałka do rzucania przy jego gabarytach pozwalała sądzić, że będzie z niego świetna czwórka w nowoczesnej koszykówce. Żaden z ekspertów nie przewidywał jednak, że tak wysoki wybór w drafcie padnie jego udziałem. Szybko okazało się, że całkiem słusznie – w pierwszym sezonie zagrał tylko 52 mecze, notując słabe 4 punkty i 3 zbiórki. Po sezonie trafił do Wolves w ramach wymiany za Kevina Love, ale tam się nie odbudował. Przez kolejne dwa lata zagrał jeszcze dla Raptors i Nets – z podobnym skutkiem. Przez minione dwa sezony pozostawał poza NBA, grywając głównie w G-League, ale też w lidze tureckiej. Do dziś pozostaje uznawany za jeden z największych bustów w historii draftów NBA.

źródło:YouTube/nbagleague