Kyrie Irving doznaje kontuzji w pierwszej minucie debiutu w Nets!

Kyrie Irving doznaje kontuzji w pierwszej minucie debiutu w Nets!

Kyrie Irving w czasie swojego debiutu w barwach Brooklyn Nets doznał złamania kości – po zaledwie minucie spędzonej na parkiecie.

Dzisiejsze popołudnie przyniosło nam przedsezonowe starcie rozgrywane w Chinach pomiędzy Brooklyn Nets a Los Angeles Lakers. Ten mecz stał się okazją na debiut Kyrie Irvinga w barwach Nets, który potoczył się wyjątkowo źle. Już po minucie spędzonej na boisku Kyrie doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej gry. Nie ma jak na razie żadnych informacji dotyczących tego, czy i na jak długo Irving będzie musiał pauzować.

W czasie akcji defensywnej Irving oberwał łokciem (nieintencjonalnym) od Rajona Rondo, co spowodowało odnowienie kontuzji, której nabawił się latem. Chodzi o złamanie kości twarzy, do którego doszło jeszcze w czasie jednej z rekreacyjnych gierek w czasie wakacji. Właśnie z powodu tego urazu Kyrie występował w tym spotkaniu w ochronnej masce, która jak widać nie spełniła swojej funkcji jak należy.

Kyrie Irving trafił do Brooklyn Nets w czasie minionego offseason, podpisując z nimi maksymalny kontrakt na cztery lata. Do Nets trafił również Kevin Durant, z którym Kyrie ma stworzyć gwiazdorski duet – ten plan musi jednak zaczekać. KD sezon rozpocznie na ławce, lecząc kontuzję której nabawił się przed ostatnimi Finałami NBA. Teraz pod znakiem zapytania staje także dyspozycyjność do gry Irvinga.