Hayward rezygnuje z 34 milionów dolarów – będzie wolnym agentem!

Hayward rezygnuje z 34 milionów dolarów – będzie wolnym agentem!

Boston Celtics długo czekali, aż Gordon Hawyard podejmie decyzję w sprawie opcji w swoim kontrakcie – w końcu jednak podjął. Według Shamsa Charanii z The Athletic, Hayward rezygnuje z wartej 34 miliony dolarów opcji, tym samym wchodząc na rynek jako niezastrzeżony wolny agent.

Od kilku dni niemal pewnym było, że Hayward nie zagra w przyszłym sezonie w barwach Celtics. Skrzydłowym bardzo poważnie zainteresowana jest Atlanta Hawks, ale też chociażby New York Knicks. Kwestią otwartą było jednak, czy Boston zarobi coś na jego odejściu. Nie zarobi – co jest niespodzianką.

Zaskakujące, że 30-letni zawodnik, którego stan zdrowia nie jest najpewniejszy, nie bierze leżących na stole ponad 30 milionów. W takim wypadku Boston wymieniłby jego schodzący kontrakt, pozyskując w zamian jakąś wartość. Hayward jednak najwidoczniej liczy na dużą, ale dłuższą umowę u któregoś z zainteresowanych zespołów. W minionym sezonie Hayward notował średnio 17,5 punktu, 6,7 zbiórki i 4,1 asysty, mając wiele naprawdę dobrych momentów.

YouTube/Tomasz Kordylewski