Hassan Whiteside trafia w wymianie do Portland Trail Blazers!

Hassan Whiteside trafia w wymianie do Portland Trail Blazers!

To się nazywa ruch! Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Miami Heat wyślą w wymianie do Portland Trail Blazers swojego świetnie opłacanego centra, Hassana Whiteside’a.

Miami Heat byli wczoraj wieczorem zaangażowani w sign and trade po Jimmiego Butlera na maksymalnym kontrakcie. Nie wszystko było jednak jasne – pomimo tego, że deal zakładał oddanie Josha Richardsona, Kelly’ego Olynyka i Derricka Jonesa Jr., w salary cap Heat teoretycznie nie było miejsca na 142 miliony dolarów Butlera. Spekulowano, że do Mavs trafi jeszcze Goran Dragic, by zrobić Butlerowi miejsce, ale miejsca nie było w Dallas. Teraz chyba rozwiązano problem – ogromny schodzący kontrakt Hassana Whiteside’a wysłano do Portland Trail Blazers w zamian za Moe Harklessa Meyersa Leonarda.

Hassan Whiteside wchodzi w ostatni sezon swojego kontraktu, na mocy którego zarobi aż 27 milionów dolarów. Z perspektywy Blazers ta wymiana mogłaby mieć sens jako przejęcie schodzącego kontraktu, gdyby nie fakt, że w sumie to oddają również schodząc kontrakty. Ze sportowego punktu widzenia średnio się ten deal broni, biorąc pod uwagę, że w składzie jest bardzo dobry Jusuf Nurkic. Bośniak co prawda nie rozpocznie sezonu, gdyż leczy poważną kontuzję, ale w dalszej perspektywie będzie to problem. Chyba że w Portland już wiedzą, że Nurkic opuści cały sezon. W końcu jego złamanie wyglądało makabrycznie. W takim przypadku to przejęcie Whiteside’a może wyglądać bardzo dobrze.

Z perspektywy Heat jest to dokładnie taki ruch, jakiego potrzebowali. Oddali humorzastego Whiteside’a, pozyskując w zamian również schodzące kontrakty o niższej łącznej wartości, dzięki czemu będą w stanie oficjalnie sfinalizować też wymianę po Butlera. Świetny ruch Brylantynowego Pata. Koniec końców nie ma większego znaczenia aspekt sportowy, przy takim zwycięstwie finansowym. Moe Harkless to jednak bardzo przydatny skrzydłowy, a Meyers Leonard choć nie ma za sobą najlepszego sezonu, może być ubogą wersją oddanego wczoraj do Dallas Olynyka. Świetny ruch.