Chicago Bulls z nowym rozgrywającym

Chicago Bulls z nowym rozgrywającym

Nie udało się pozyskać Derricka Rose’a, lecz ostatecznie Chicago Bulls dali radę wzmocnić realnie pozycję numer 1 w swoim zespole.

Nowym rozgrywającym Byków został Tomas Satoransky z Washignton Wizards. Czeski zawodnik podpisał umowę na 3 lata i 30 milionów dolarów z ekipą Czarodziei, po czym momentalnie został wymieniony do Windy City w zamian za picki w drafcie:

Satoransky otrzymał obietnicę szansy na grę w pierwszym składzie Byków. Teraz wszystko zależy od niego – jeśli na treningach będzie się prezentował lepiej od Krisa Dunna, bardzo możliwe, że wygryzie go z wyjściowej piątki.

A trzeba powiedzieć, że nie jest bez szans. Jego statystyki nie są powalające, ale w obliczu problemów zdrowotnych Johna Walla w Waszyngtonie, Tomas pokazał się niejednokrotnie z bardzo dobrej strony. Zresztą po przerwie na Mecz Gwiazd notował średnio 11 pkt, 6,5 ast i 4 zb, zatem wcale nie tak źle. Satoransky pokazywał się jako inteligentny zawodnik, który potrafi dobrze bronić wykorzystując swoje dobre warunki fizyczne.

Odpowiadając za prowadzenie gry drużyny może się okazać bardzo przydatny. Oczywiście te 10 milionów rocznie nie wygląda najlepiej, ale jak na duet zarządzający Bykami i tak nie ma tragedii (wszyscy pamiętamy zeszłoroczny deal z Parkerem).

Źródło: Youtube.com/Washington Wizards