Hasheem Thabeet wraca na zaplecze NBA!

Hasheem Thabeet wraca na zaplecze NBA!

Pamiętacie Hasheema Thabeeta? Wielki center wraca do gry! Po pięciu latach rozbratu z NBA zawodnik z Tanzanii próbuje wrócić do ligi i podjął już w tym kierunku kroki.

Według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, Hasheem Thabeet podpisał kontrakt z ligą G-League, co oznacza że powróci na amerykańskie parkiety w nadchodzącym sezonie. Thabeet został wybrany z drugim numerem w drafcie 2009, głównie ze względu na swoje imponujące warunki fizyczne. Jego 221 centymetrów wzrostu nie zagwarantowało mu jednak wielkiej kariery w NBA. Zdołał w najlepszej lidze rozegrać jedynie pięć sezonów, w czasie którego był wymieniany jak przysłowiowy 'worek kartofli’, w żadnym miejscu nie pokazując się z najlepszej strony.

Ostatni raz w NBA Thabeet widziany był w 2014 roku w barwach Thunder. Próbował jeszcze sił w G-League w zespole Grand Rapids Viper, gdzie także sobie nie poradził. Od 2015 roku nie grał, z roczną przerwą na epizod w japońskim klubie Yokohama B-Corsairs. Wciąż ma jednak dopiero 32 lata, więc nie jest za późno na powrót do zawodowego grania. Podobno Thabeet ostro wziął się do roboty – w tym offseason odbywał treningi chociażby dla Nuggets, Bucks, czy Knicks.

Nie wiadomo jeszcze w jakim zespole w G-League zagra Hasheem Thabeet. Z racji na wcześniejszą grę dla Grand Rapids Vipers, to ten klub miał do niego prawa pierwszeństwa, ale były one w mocy tylko przez dwa lata. teraz musi przystąpić do draftu G-League, w którym zostanie wybrany przez jedną z ekip.

źródło:YouTube/JalenTV