Goran Dragic: Jest sporo opcji w trakcie Free Agency

Goran Dragic: Jest sporo opcji w trakcie Free Agency

Goran Dragic był jednym z liderów Miami Heat odpowiedzialnych za awans drużyny do wielkiego finału NBA. Pomimo, że po tym sezonie stał się niezastrzeżonym wolnym agentem, to jak pisaliśmy we wrześniu priorytetem klubu będzie jego zatrzymanie. Sam zawodnik wierzy, że pozostanie w klubie, choć nie wyklucza również innych opcji.

Goran Dragic w wywiadzie dla Shamsa Charanii w podcascie Stadium:

„Wiem, że Miami chce mnie pozyskać z powrotem. Mam nadzieję, że skończymy kolejny sezon sięgnięciem po mistrzostwo, ale jednocześnie wiem, że to część biznesu. Mam przed sobą sporą liczbę różnych możliwości i zobaczymy co się stanie. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i od nich będzie zależało, która będzie najlepszą możliwością dla mnie i mojej rodziny.  Miami jest priorytetem. Byli dla mnie naprawdę świetni, więc zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć w sprawie nowej umowy. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, żebym był szanowany, ponieważ wkładam dużo ciężkiej pracy w swoją grę i myślę, że gram naprawdę ciężko. ”

Dragic trafił do Heat w 2015 roku. Przez 3 lata był podstawowym rozgrywającym, ale od dwóch sezonów musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Trener Spoelstra uczynił z niego najlepszego Sixth-mana w drużynie.

„Najważniejszą rzeczą dla mnie były momenty, w których kończyłem mecz. Kiedy spotkanie było na styku, wychodziłem i dawałem z siebie wszystko by pomóc mojemu zespołowi.”

W minionym sezonie Dragic zarobił 19.2 miliona $. Był to jego ostatni rok 5-letniego kontraktu, który podpisał w 2015 roku. Każda kolejna umowa z Miami Heat, będzie dla ich weterana najprawdopodobniej tylko jednoroczna. Zespół chce posiadać jak najbardziej elastyczną listę płac na przyszłoroczne lato.

W trakcie ostatniego sezonu zasadniczego Dragic zagrał jako starter w zaledwie 3 z 59 spotkań. Jednak w Playoffs jego rola znacznie się zmieniła. Był wyjściowym rozgrywającym w 16 z 17 meczach. Z ławki zagrał tylko w ostatnim meczu Finałów. W trakcie Playoffs osiągał średnio 19.1 punktu, 4.1 zbiórki i 4.4 asysty.

Jego absencja z powodu kontuzji stopy miała wpływ na ostateczny rezultat. Na szczęście Słoweniec jest już zdrowy i gotowy na rozpoczęcie obozu treningowego.

Heat w przyszłorocznej wolnej agenturze będą celowali by ściągnąć do siebie Giannisa Antetokounmpo. Będą potrzebowali dużo miejsca w swoim salary cap na ewentualną umowę dla Greka, gdyby zdecydowałby się zmienić otoczenie.

źródło: Youtube/Always Hoops