Giannis Antetokounmpo Obrońcą Roku!

Giannis Antetokounmpo Obrońcą Roku!

Po tym, jak poznaliśmy Trenera Roku, tym razem przyszedł czas na najlepszego obrońcę. Statuetkę Defensive Player of the Year za obecny sezon zgarnął Giannis Antetokounmpo.

Taki wybór raczej dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Giannis niemal od samego początku sezonu był głównym faworytem do zdobycia tej nagrody, a oficjalne wyniki tylko potwierdziły jego dominację. Antetokounmpo zdobył 75 (spośród 100) pierwszych miejsc w głosowaniu. Tym samym Greek Freak zdobył 432 punkty, czyli ponad dwukrotnie więcej niż drugi na liście Anthony Davis.

Co ciekawe, jeden z dziennikarzy pierwsze miejsce postanowił przyznać z jakiegoś powodu Andre Drummondowi:

Wybór Antetokounmpo praktycznie broni się sam. Gwiazdor Bucks zdobywał 13,4 zb, 1 blk i 1 przechwyt średnio w 30 minut na parkiecie, będąc liderem najlepszej defensywy w całej NBA (defensive rating na poziomie 102,5, a uściślając to jedynie do czasu, kiedy Antek był na parkiecie – 96,5). To drugi zawodnik w historii Milwaukee, który odebrał tę nagrodę (Sidney Moncrief wygrywał dwa pierwsze plebiscyty w latach 1983 i 1984)

Źródło: Streamable.com

Tym samym Giannis zapisał się w historii ligi, jako jeden z zaledwie 5 zawodników, którzy w karierze zdobyli nagrody MVP i DPOTY. Pozostali to Kevin Garnett, David Robinson, Michael Jordan i Hakeem Olajuwon. Popularny Antek jednak ma ogromną szansę, aby wejść do jeszcze bardziej elitarnego grona, czyli graczy, którzy oba tytuły zdobyli w ciągu jednego sezonu. Takie osiągnięcie do tej pory zaliczyli tylko The Dream i MJ.

Źródło: Youtube.com/NBA