Evan Turner asystentem Boston Celtics

Evan Turner asystentem Boston Celtics

Po spędzeniu dwóch lat (2014-16) w barwach Boston Celtics jako gracz, Evan Turner powraca do ekipy Celtów, ale w zupełnie inne roli.

Według Shamsa Charanii z The Athletic 10-letni weteran NBA podpisze umowę z Boston Celtics, dzięki której będzie asystentem ds. rozwoju zawodników w sztabie trenera Brada Stevensa.

Turner po tym sezonie stał się niezastrzeżonym wolnym agentem i z braku chętnych na zatrudnienie 32-latka jako zawodnika postanowił zakończyć wcześniej swoją karierę. W tym roku skończyła się jego 70 milionowa umowa, podpisana na 4 lata w 2016 roku w barwach Portland Trail Blazers.

Turner został wybrany z drugim numerem draftu 2010. Jako zawodnik spędził 10 sezonów, występując w barwach Sixers, Pacers, Celtics, Blazers i Hawks. W 705 spotkaniach sezonu regularnego osiągał średnio 9.7 punktów, 4.6 zbiórki i 3.5 asysty w blisko 27 minutach spędzonych na parkiecie.

Ostatni sezon spędzony w Atlancie Hawks nie był dla niego aż tak efektywny – 3.3 punktów, 2.0 zbiórek w 19 spotkaniach dla Jastrzębi. W lutym został oddany do Minnesoty Timberwolves, dla których nie zagrał w ani jednym spotkaniu. Obydwie strony próbowały dogadać się w sprawie wykupienia kontraktu Turnera, ale ostatecznie nie znalazły porozumienia.

Timberwolves jak wiemy nie awansowali do dalszej części sezonu w Orlando, a Turner swój ostatni mecz w NBA rozegrał na koniec grudnia 2019.

Nie jest pewne czy przemiana dopiero co aktywnego gracza w asystenta trenera będzie na plus dla Evana Turnera i Boston Celtics. 32-latek mógł jeszcze pograć w NBA i oficjalnie nie było mowy o jego emeryturze. Zobaczymy jak pójdzie mu z rozwojem cały czas młodych zawodników Boston Celtics.

źródło: Youtube/Portland Trail Blazers